שתף קטע נבחר

לבני לרה"מ: תקשיב לראשי הביטחון על איראן

בתגובה לדברי נתניהו על "איום כבד" הנשקף מתוכנית הגרעין של איראן, הדגישה יושבת ראש האופוזיציה שצריך לפעול בהתאם לעמדת ראשי מערכת הביטחון שהתנגדו לתקיפה. היא עקצה אותו על סיסמת הבחירות: "חזק מול החמאס, אתה?"

אחרי שראש הממשלה פירט את הישגי הממשלה ועדכן בנושא המשא-ומתן המדיני והסכנות מאיראן - עלתה לדוכן הכנסת יו"ר האופוזיציה, ח"כ ציפי לבני, שלא חסכה ביקורת מבנימין נתניהו. "תקשיב לראשי מערכות הביטחון בנושא האיראני", אמרה לבני, ברומזה כי נתניהו צריך להימנע מתקיפה באיראן בהתאם לעמדת ראשי הביטחון, במרכזם ראש המוסד לשעבר, מאיר דגן. 

 

הביקורת מצד מנהיגת קדימה נשמעת כשברקע פרסומים לפיהם ראש הממשלה ושר הביטחון הכריעו בדבר תקיפה באיראן. בנאומה בפתח מושב החורף של הכנסת, תקפה לבני את ראש הממשלה גם על הקיפאון במגעים עם הפלסטינים. "ישראל נמצאת רגע לפני שהפרטנר היחיד שקיים להסדר ייעלם", טענה יו"ר האופוזיציה, "ישראל נמצאת אחרי שחמאס התחזק ומקבל לגיטימיות מהעולם רגע לפני שהוא משתלט על יהודה ושומרון".

 

עוד בחדשות:

קבלת פלסטין: ישראל שוקלת הקשר עם אונסק"ו

 

יושבת ראש האופוזיציה אמרה כי נתניהו מחזק את הקיצוניים במעשיו, ועקצה אותו על השימוש בסיסמת הבחירות "חזק מול חמאס". על רקע עסקת חילופי השבויים שנחתמה עם התנועה, אמרה לבני בנאומה במליאה: "חזק מול החמאס, אתה?".

 

לבני לנתניהו: "אתה לא משקיף, תעשה משהו"     (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
לבני לנתניהו: "אתה לא משקיף, תעשה משהו" (צילום: גיל יוחנן)

 

היא קראה לנתניהו שלא לשבת בשקט: "אתה לא משקיף, תתחיל לעשות משהו". לבני הוסיפה כי לישראל אסור לעצום עיניים: "למסר שאנחנו מעבירים לעולם הערבי יש משמעות - ההבדל הוא בין אסון לתקווה". היא התייחסה להערתו בנאומו כי הוא "נושא ונותן קשוח". לבני תקפה: "אין משא ומתן, וזה לא בגלל קשיחות או שמירה על עקרונות מדינת ישראל, כי כל יום שעובר ישראל נחלשת ומוסדות הביטחון שלה נחלשים".

 

קודם ללבני נאם ראש הממשלה, בנימין נתניהו, שאמר כי "איראן גרעינית היא איום כבד על העולם כולו - וישראל בפרט". נתניהו התריע כי המשטר בטהרן ממשיך במאמציו להתחמש בנשק גרעיני. נאום רה"מ ודבריה של יו"ר האופוזיציה הופרעו מספר פעמים על ידי קריאות ביניים מצד חברי הכנסת.

 

נתניהו במליאה, "במזרח התיכון - שלום עושים עם חזקים" (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
נתניהו במליאה, "במזרח התיכון - שלום עושים עם חזקים"(צילום: גיל יוחנן)

    

ראש הממשלה התייחס לאי התקדמות המגעים לשלום: "אני חייב לומר למרבה הצער שהפלסטינים ממשיכים בסירובם לנהל מו"מ ישיר עמנו. במקום לשבת סביב שולחן המו"מ הם בחרו לכרות ברית עם החמאס ולנקוט צעדים חד-צדדיים באו"ם כולל היום". ראש הממשלה הזהיר כי ממשלתו "לא תשב בחיבוק ידיים מול הצעדים הללו".

 

בדיון מהדהדים קולות המחאה החברתית שהגיעה לשיא בקיץ האחרון.

יו"ר הכנסת, ח"כ ראובן ריבלין, התייחס לכך שהכנסת לא מצאה את מקומה במאבק שהתחיל מהרחוב: "ספק רב אם לקולות המחאה יש בכלל נציגות בכנסת. מה הפלא, אם כך, ששדרות רוטשילד החליפו את הכנסת?". במהלך הדיון הוצאה מהמליאה חברת הכנסת, רונית תירוש (קדימה), שלבשה חולצה עם סמל המחאה החברתית.

 

בישיבה נאם גם נשיא המדינה, שמעון פרס, שבמהלך דבריו הוצא מהמליאה צ'רלי ביטון, מהפנתרים השחורים, עקב קריאות ביניים. מחוץ לאולם הנואמים התקיימה הפגנה תחת הכותרת "120 מפוטרים", במהלכה התעמתו מפגינים עם המשטרה וקראו: "העם דורש צדק חברתי". המשטרה עיכבה לחקירה ארבעה מהמפגינים בחשד להפרת סדר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לבני, "חזק מול חמאס?"
צילום: גיל יוחנן
נתניהו, האשים את הפלסטינים בקיפאון
צילום: גיל יוחנן
ח"כ תירוש עם חולצת המחאה
צילום: גיל יוחנן
מומלצים