שתף קטע נבחר

בשל חריגות בנייה בבית-אל - בית כנסת לא יורחב

משרד הביטחון שלל בקשה להגדלת שטח בית כנסת בבית אל. הסיבה? בנייה רבה ללא היתרים בשטח היישוב "תוך התעלמות המועצה המקומית". בהתנחלות זועמים: "הענשה קולקטיבית"

לא בניתם עם היתרים - לא תקבלו אישור בנייה. משרד הביטחון דחה בקשה להרחבה של בית כנסת בהתנחלות בית אל עקב חריגות בנייה בשטח היישוב. בדצמבר 2009 פנתה המועצה המקומית בית אל למנהל האזרחי בבקשה לחכור את קרקעת בית הכנסת בחוזה בכדי להכשיר הרחבה עתידית. בתחילת החודש, לאחר כמעט שנתיים, הוחזרה תשובה שלילית ממשרד הביטחון.

 

עוד בעמוד החדשות:

 

"לא ניתן להמשיך בהקצאת המגרש הנ"ל עקב סירובו של משרד הביטחון, לאור הפרות בנייה שבוצעו בישוב בית אל", קבעו במנהל האזרחי. במועצה המקומית זעמו על ההחלטה, שהוגדרה "בריונות והענשה קולקטיבית".

 

בנייה בהתנחלות בית אל. "לטפל נקודתית" (באדיבות שלום עכשיו) (באדיבות שלום עכשיו)
בנייה בהתנחלות בית אל. "לטפל נקודתית"(באדיבות שלום עכשיו)

 

"נניח ששכן שלי בונה באופן לא חוקי אני או כל הציבור צריך להיענש?", תהה רונן כהן, מזכיר וגזבר המועצה. "אולי מחר מדינת ישראל תפסיק לתת שירותי בריאות לבדואים עד שיסדירו את הבניה בנגב? זה נשמע הגיוני? אם יש בנייה לא חוקית צריך לטפל בה נקודתית ולא להעניש את הציבור", טענו בהתנחלות.

 

חבר הכנסת אורי אריאל (האיחוד הלאומי) אמר כי "התנהלות משרד הביטחון שערורייתית, חמורה שאין כדוגמתה, מעוררת שאט נפש וגובלת באפליה קשה". לטענתו: "היכן נשמע כדבר הזה שיענישו תושבים בגלל עבירות שאינן קשורות אליהם. משרד הביטחון מראה שוב ושוב שהוא אינו פועל ממניעים עניינים ופוגע בזכויות המתיישבים רק על מנת לפגוע". ח"כ אריאל הדגיש כי "באם נעשו הפרות בנייה כאלו ואחרות יש לטפל בהם באופן נקודתי ועל פי הקבוע בחוק, ולא לבצע ענישה קולקטיבית שאינה ראויה".

 

מלשכת שר הביטחון נמסר בתגובה כי "בתחומי שיפוט של מועצה מקומית בית אל בוצעה בנייה רבה בלתי חוקית בידיעה ותוך התעלמות המועצה". במשרד הביטחון מציינים שהוגשו שתי עתירות לבג"ץ נגד שר הביטחון ואחרים על בניה בלתי חוקית על קרקע פרטית פלסטינית. מסיבה זאת הבהירו בלשכת שר הביטחון: "בשלב זה אין אנו מוצאים מקום לאשר בנייה נוספת בבית אל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ח"כ אריאל, "פגיעה בתושבים"
צילום: דודי ועקנין
שר הביטחון ברק, לא אישר
צילום: לינוי אליחי
מומלצים