שתף קטע נבחר

אין ראיות? מעצר בית לחשוד בהצתת מסגד בגליל

מעצר חשוד נוסף שנעצר אתמול ביצהר הוארך רק ביומיים, למרות בקשת היאחב"ל לעוד עשרה ימים

המשטרה מתקשה בחקירת אירועי "תג מחיר" בטובא זנגריה ? בית משפט השלום בפתח תקווה שיחרר בצהריים (יום ג') את אחד החשודים במעשים למעצר בית של חמישה ימים. לגבי החשוד השני שנעצר אתמול ביצהר, מעצרו הוארך ביומיים, למרות בקשת היאחב"ל להאריכו בעשרה ימים.

 

עוד בערוץ החדשות:

נוסעי רכבת מזדהים: "נרד גם אנחנו לפסים"  

השר שלום: קרובים לנקודת הכרעה דרמטית בדרום 

יפן: מחוקק התערב עם כתבים ושתה מים מהכּורים

 

אחרי הדיון בבית המשפט אמרו מקורביו של החשוד, שמעצרו הוארך, כי הוא מכחיש את החשדות נגדו. לדבריהם, בשיחותיו עם סנגורו, עו"ד עדי קידר, טען החשוד כי חוקרי המשטרה לא הציגו בפניו אף ראיה הקושרת אותו למעשים.

 

המסגד בטובא זנגריה לאחר שהוצת (צילום: אביהו שפירא ) (צילום: אביהו שפירא )
המסגד בטובא זנגריה לאחר שהוצת(צילום: אביהו שפירא )
 

עו"ד קידר, המייצג את החשוד מטעם עמותת "חננו", הוסיף: "העצור מכחיש את המיוחס לו, וגם המשטרה יודעת שאין ראיות בתיק. המשטרה צריכה להראות התקדמות בחקירה אז מבצעים פעולות של דיבוב ומייצרים התפתחויות".

 

מעמותת "חננו" נמסר כי "ניסיונות המשטרה להפיח רוח חיים בתיק ההצתה אינם צולחים. בית המשפט נאלץ אף הוא להודות שאין ראיות בתיק. אנו מזכירים כי זהו החשוד השלישי שמשתחרר. אנו מציעים ליאחב"ל לערוך בדק בית ולחקור את נסיבות המעצרים". בחודש שעבר, בדיון בהארכת מעצר של אחד מהחשודים שנעצרו במסגרת חקירת הצתת המסגד בכפר בגליל, קבע בית המשפט כי אין התקדמות ממשית בחקירה.

 

בתוך כך, לפנות בוקר פשטו כוחות יס"מ ובילוש על בתיהם של תושב ירושלים, בן 18, ותושב קריית ארבע, בן 24, ועצרו אותם בחשד להצתת המסגד בבית פג'ר לפני כשנה. השניים נלקחו למשרדי היאחב"ל בלוד ובהמשך היום יובאו לדיון בהארכת מעצר בבית המשפט בפתח תקווה. בעמותת "חננו" ציינו המשטרה אינה מאפשרת לחשודים לדבר עם סנגורם, עו"ד קידר.

 

בהכנת הידיעה השתתף אלי סניור
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"תג מחיר" על המסגד
צילום: אסמאעיל אל-הייב
מומלצים