שתף קטע נבחר

כנס בנגב: נמל תעופה בינלאומי שני - רק בנבטים

ראשי רשויות מהדרום, החוששים מהקמת נמל התעופה הבינלאומי השני דווקא בצפון, קיימו כנס תמיכה בנבטים. "אנו פועלים בכל החזיתות", אמר השר סילבן שלום שהגיע לתמוך

רוצים נמל תעופה בדרום: ראשי רשויות מהנגב השתתפו היום (ג') בכנס תמיכה בהקמת נמל תעופה בינלאומי בנבטים, בצל החשש שהמדינה תחליט להקים את נמל התעופה הבינלאומי השני בישראל דווקא במגידו שבצפון. במשרד התחבורה תומכים בהקמת הנמל בנבטים, בעוד שבמשרד הביטחון מתנגדים למהלך.

 

המאבק על נמל התעופה - עוד כתבות:


סיגל מורן, ראש מועצת בני שמעון שיזמה את הכנס, אמרה כי "יש את כל הסיבות למה כן להקים את שדה התעופה בנגב. שדה תעופה בינלאומי הוא פרוייקט שמחולל תעסוקה וכלכלה באזור. הנגב כיום, כחלק מהמהלך האסטרטגי שמדינת ישראל מובילה של עליית צה"ל דרומה, נמצא בצומת של הזדמנויות. שדה התעופה הוא רק עוד נדבך בתוך כל מכלול ההשקעות של המדינה בנגב. לא אגזים אם אומר שהנה חזונו של בן גוריון מתגשם".

 

בפגישה הוצגו עיקרי הדברים שבהם דן צוות היגוי מצומצם של ראשי ערים מהנגב, המרכז והגליל, אותו מובילה מנכ"לית המשרד לפיתוח הנגב והגליל, אורנה הוזמן בכור. הצוות מתכנס אחת לשבוע ויגיש את מסקנותיו לפני החלטת הממשלה בנושא.

 

השר שלום: "פרוייקט מחולל" 

בכנס הסבירו כי מסלול הטיסה בשדה התעופה בנבטים הוא הגדול ביותר במזרח התיכון ועומד בסטנדרטים של שדות בינלאומיים. כמו כן, אין בעיה להפעילו בלילה. בעוד שבאתרים אחרים יש צורך בהכנת תשתיות מורכבות, בנבטים יש רק צורך בהקמת טרמינל נוסעים על מנת להקים את נמל התעופה.

 

נמל התעופה בנבטים יוכל לתת מענה לכ-5 מיליון נוסעים בשנה ויקל על

העומס בנתב"ג. כמו כן, הקמתו תיצור 5,000 מקומות עבודה חדשים.

 

סילבן שלום, המשנה לראש הממשלה והשר לפיתוח הנגב והגליל, השתתף גם הוא בכנס ואמר כי "שדה תעופה בינלאומי שני יקום רק בנבטים. אנו פועלים בכל החזיתות ומול משרדי הממשלה על מנת לקדם את הנושא ולהגיע לממשלה עם רוב מוחץ לטובת הנושא. הקמת שדה תעופה שני בנבטים יהיה פרויקט מחולל שינוי אשר ייצור אלפי מקומות תעסוקה בנגב, יביא לגידול בתיירות ויעודד התיישבות בנגב".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אוהד אבידן
שדה התעופה הצבאי בנבטים. ארכיון
צילום: אוהד אבידן
"רק בנבטים". סילבן שלום
צילום: אבישג שאר-ישוב
מומלצים