שתף קטע נבחר

שירזי: מוכן לפוליגרף. המשטרה: הראיות חזקות

ריקו שירזי, החשוד שסחט וגרף לכיסו מיליוני שקלים באמצעות חשבוניות פיקטיביות, יישאר מאחורי הסורגים בשבוע הקרוב. במשטרה מאמינים שהפעם יצליחו לשלוח אותו לכלא ומבטיחים "הפתעות", בעוד שהוא הפתיע בעצמו וביקש פוליגרף

בית משפט השלום בראשון לציון החליט היום (ג') להאריך את מעצרו של ריקו שירזי בשבעה ימים. במשטרה כבר עובדים יחד עם הפרקליטות על הגשת כתב אישום נגד העבריין, החשוד כי גרף לכיסו מיליוני שקלים באמצעות חשבוניות פיקטיביות וסחט באיומים איש עסקים.

 

שירזי במעצר - הכתבות האחרונות:

ריקו שירזי נעצר בגלל חשבוניות פיקטיביות

שירזי חשף את הונו בביהמ"ש, חשוד גם בסחיטה

 

בימים האחרונים הצליחו החוקרים להשיג ראיות מפלילות ועדויות חזקות נגד שירזי ונגד מעורבים נוספים בפרשה. במשטרה מנסים לגייס גם עד מדינה, אך הם מדגישים כי גם בלעדיו מדובר ב"תיק חזק מאוד". שירזי, מאידך, מתעקש על חפותו ומוכן אף לעבור בדיקת פוליגרף.

 

שירזי בבית המשפט. במשטרה מבטיחים שיהיו הפתעות (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
שירזי בבית המשפט. במשטרה מבטיחים שיהיו הפתעות(צילום: מוטי קמחי)

 

בלב לבה של החקירה, שמנוהלת על-ידי ניצב-משנה אהרון ולריולה מהיחידה הכלכלית במשטרה, ניצבת חברת "לב אנרגיה", שבעליה בני לוין נעצר גם הוא. לטענת החוקרים, באמצעות החברה בוצעו עסקאות לא כשרות ועבירות כלכליות נוספות. היום המשטרה הוסיפה מסתורין לפרשה, כאשר שכנעה את בית המשפט שלא לאפשר לעורך דין לייצג שני חשודים בגלל חשש לניגוד עניינים ביניהם.

 

בית המשפט האריך את מעצרו של חשוד נוסף בפרשה, אלי נעים, בשלושה ימים. בתיק שלו, מודים במשטרה, הראיות חלשות יותר. בשבוע הבא אמור שירזי להגיע בפעם השלישית לדיון בהארכת מעצרו,

ובמשטרה טוענים כי גם אז יבקשו להאריך את מעצרו. "את ההפתעות בתיק הזה הם יגלו ביום יומיים הקרובים", אמרו ביחידה הכלכלית על החשודים, "נראה מה תהיה התגובה שלהם בשבוע הבא".

 

פרקליטיו של שירזי, עורכי הדין דוד יפתח וג'קי סגרון, טוענים כי אין לו כל קשר לפרשה. "סתם מנסים להדביק לו תיקים", אמר עו"ד יפתח, "אני מכיר אותו 20 שנה וזאת הפעם הראשונה שהוא מבקש ממש ללכת למכונת אמת כדי להוכיח שאין לו קשר לסיפור".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אלי "הקוסם" נעים. גם מעצרו הוארך
צילום: מוטי קמחי
בני לוין. החברה שבבעלותו בלב הפרשה
צילום: מוטי קמחי
ניצב-משנה אהרון ולריולה
צילום: אלי אלגרט
מומלצים