שתף קטע נבחר

השר נהרי נגד שליט: "למה הלך לים בשבת?"

טיול השבת של החייל החטוף ואביו עורר ביקורת מצד השר מש"ס: "במקום לברך הגומל, בשבת הראשונה הולכים לים?". לדבריו, הרב עובדיה יוסף ביקש לקרב את שליט לדת. צפו

אפילו לא מאה ימים של חסד: פחות משבועיים מאז ששוחרר משבי החמאס, ספג גלעד שליט ביקורת ציבורית ראשונה. השר בלי תיק משולם נהרי (ש"ס) החליט לתקוף את ביקורם של החייל החטוף ואביו, נועם, בחוף הים ביום שבת, במקום לברך "ברכת הגומל" בבית הכנסת, כדבריו.

 

שחרור שליט - כותרות אחרונות ב-ynet:

 

עוד בערוץ החדשות :

 

"איך יכול להיות שאדם שהיה במצוקה, בשבי, למעלה מחמש שנים, מה הוא עשה - הוא התפלל למישהו? הוא ביקש משהו? הוא ציפה שמישהו יוציא אותו?", תהה נהרי, "לברך הגומל (ברכה שנאמרת לאחר שאדם ניצל מסכנת חיים - ק.נ). שבת הראשונה לברך הגומל. שבת ראשונה הולכים לחוף הים?".

 

בכנס לפעילי המפלגה שנערך בראשית השבוע בקיבוץ כנרת, הוסיף נהרי וסיפר כי מנהיגה הרוחני של ש"ס, הרב עובדיה יוסף, ביקש ממנו לקרב את גלעד לדת ו"לדבר אל לבו" בעניין.

 

לדברי נהרי, בשבת שלאחר שחרור גלעד, שאל אותו הרב יוסף אם יש בית כנסת ומקווה טהרה במצפה הילה. "היה חשוב לו מאוד מאוד לדעת מה קורה בחיים הרוחניים במקום הזה", סיפר, "וגם ביקש שגלעד שליט יבוא, יתקרב, נביא אותו, נדבר אל לבו, נגיד לו כמה דברים, נקרב אותו". השר אמר כי יש לבקש ממשפחת שליט לבוא לבית הרב רחוק מעיני התקשורת כדי לברך הגומל. "זה אנשים שהתקרבו, צריך לעורר אותם".

 

במסר לפעילי השטח של ש"ס, טען נהרי כי הקירוב ליהדות היה תמיד בין מטרותיה ועליהם למלא את המשימה. "זו היתה העבודה של ש"ס - ללכת לשטח, להגיע לכל מקום ומקום ולעורר את האנשים ולא לחכות שהאנשים יעוררו... לסחוף את כולם, ללכת ולראות מה הצרכים, לעורר אותם אנשי רחוקים".

פורסם לראשונה 02/11/2011 23:55

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גלעד שליט סמוך לביתו שבמצפה הילה
צילום: חגי אהרון
משולם נהרי בכנסת. "צריך לעורר אותם"
צילום: נועם מושקוביץ
מומלצים