שתף קטע נבחר

אלי ישי הורה לאפשר פיצול דירות קיימות

במסגרת ההתמודדות עם מצוקת הדיור וכדי להוזיל את מחירי השכירות, חתם שר הפנים על תקנות שיאפשרו פיצול דירות

בשורה לבעלי הדירות ולשוכרים: שר הפנים, אלי ישי, חתם היום (א') על תקנות המאפשרות פיצול דירות קיימות במטרה להוזיל את מחירי השכירויות. התקנות ייכנסו לתוקף 30 יום לאחר פרסומן ברשומות.

 

עוד בערוץ החדשות:

שקט, מפציצים. "ההחלטה החשובה בחיים" ב-81' 

מטייל נפצע באורח בינוני מנשיכות חזיר בר רעש אדמה עז באוקלהומה: אצטדיון הפוטבול רעד

 

בהודעה שיצאה ממשרדו של שר הפנים נמסר כי "אלי ישי, בהמשך למדיניותו לשינוי חברתי וכלכלי ובמטרה לסייע לזוגות צעירים בהתמודדות עם מחירי הדיור הגבוהים, חתם היום על התקנות המאפשרות פיצול דירות קיימות על מנת לקדם את הוזלת מחירי הדיור".

 

התקנות החדשות יעניקו לוועדה המקומית לתכנון ובנייה סמכות למשך חמש שנים למתן היתר לפצל דירות קיימות לדירות קטנות, ובלבד שלא יהיו יותר קטנות מ-30 מ"ר ובתנאי ש-75 אחוז מבעלי הקרקע נתנו את הסכמתם. לכל היותר, יפוצלו 30 אחוז מהדירות בבניין. בנוסף, ניתן יהיה לפצל 20% מהדירות בתכנון ממשלתי שאושרו וטרם מומשו, באמצעות הליך מקוצר בוועדה המחוזית לתכנון ובנייה.

 

הצורך לפצל דירות התעורר בעקבות העלייה במחירי הדירות ובגלל מצוקת הדיור ברחבי הארץ. ממחקר שערך משרד הפנים עולה כי בעשור האחרון חלה התייקרות במחירי הדיור להשכרה בשיעור של 40

אחוזים.

 

עוד עולה מהנתונים כי בעשור האחרון חלה עלייה בגודל הדירות שנבנו. לפי הנתונים, מגודל מקסימלי של 140 מ"ר, גודל הדירות עלה ל-200 מ"ר. ההבדל נובע הן מהעלייה בסטנדרטים בבנייה והגדלת שטחי השירות והן בשל מדיניות הרשויות המקומיות המעודדות בניית יחידות דיור גדולות במטרה למשוך אוכלוסיות חזקות.

 

בנוסף, עולה מהנתונים כי רק 17 אחוזים מיחידות הדיור שנבנו בעשור האחרון הינן בנות שלושה חדרים ומטה, כאשר יתרת הדירות הנן בנות 6-4 חדרים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מפצלים דירות
צילום: רועי עידן
מומלצים