שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  סדרה 6 של סמסונג - קשיח, כבד ונוח

  אם אתם נוטים לטוס הרבה ולעבוד בדרכים, והמשקל העודף אינו בעיה עבורכם, ה-600B4B S01IL של סמסונג יפנק אתכם לאורך זמן רב עם חיי סוללה מותאמים לעבודה, מסך נוח לעיניים ועמידות

  סדרת המחשבים העסקיים המוקשחים של סמסונג, סדרה 6, מזכירה בעיצוב ובמבנה את הניידים הישנים של IBM, והיצרן מבטיח שעומס של טון לא ישבור את המחשב והוא יתמודד בהצלחה לא רק עם פגעי הסביבה כמו אבק, נוזלים וחבטות, אלא גם עם משימות מחשוב כבדות.

   

  עוד מוצרים שבדקנו:

   

  מתעורר מהר

  החומרה החזקה שמתחת למכסה המנוע, לצד פתרונות תוכנה של סמסונג, הופכים את המחשב לסוס עבודה שלא יתקשה להריץ כל יישום שבעליו יזדקק לו. גם עריכת וידיאו וגרפיקה זרמו חלק, שלא לדבר על השימוש הרגיל, כמו גלישה ברשת ושימוש במעבד תמלילים, שהיה חלק ומהנה.

   

  Samsung 600B4B כולל את תכונת ההפעלה המהירה של סמסונג, שנמצאת גם במחשבים ניידים אחרים של החברה ומאפשר מצב שינה ייחודי שממנו המחשב חוזר למצב עבודה תוך שנייה או שתיים בלבד, תכונה נוחה ושימושית.

   

  עם מעבד i5, זיכרון רב ומהיר וכרטיס מסך שמתמודד לא רע גם עם משחקי תלת-ממד, ה-600B4B בהחלט מציע ביצועים טובים למשתמש העסקי. הדיסק הקשיח, בנפח 500GB, דואג שלא תישארו בלי מקום לשמור קבצים, אבל בהתחשב בהשקעה של סמסונג בהקשחת מבנה המחשב הזה וההגנה על הדיסק הקשיח מפני מכות ורעידות, אולי עדיף היה לחברה לכלול כונן קטן יותר אך מבוסס טכנולוגיית SSD שאינה דורשת הקשחה – היעדר חלקים נעים הופך את הדיסק הקשיח לעמיד בנפילות וזעזועים.

    

   

  לעבוד בשכיבה

  סמסונג ידועה כיצרנית מסכים מובילה, וגם כאן אינה מאכזבת. המסך הוא מסוג LED עם בהירות 300 nit (גבוהה באופן משמעותי מזו של מחשבים דומים בקטגוריה) ורזולוציה של 1366x768, ולמרות שגודלו 14 אינץ' בלבד, התצוגה בהחלט מספקת לעבודה ואף צפייה בווידיאו. המסך מכוסה בציפוי מט נגד השתקפויות, מה שהופך את העבודה לנוחה הרבה יותר באור ישיר. סמסונג כוללת בערכת התוכנות ישום לשינוי הגדרות רוויה וניגודיות בשביל להפוך את התצוגה לדומה יותר לזו המתקבלת במסכים מבריקים, אבל בעינינו המסך המצוין מתמודד יפה עם הציפוי נגד הברקה ומספק בהירות, חדות וצבעים מספקים גם במשחקים וגם בצפייה בסרטים.

   

  נקודה נוספת וחיובית מאוד – ניתן לפתוח את מסך לאחור עד למצב שטוח של 180 מעלות, מה שמאפשר עבודה עם ה-600B4B גם בישיבה, שכיבה וכדומה.

   

  כבד אך נוח

  למרות ממדיו הצנועים יחסית (334.8 x 236 x 30.1 מ"מ), מדובר במחשב כבד למדי שמשקלו 2.4 קילוגרמים. ידוע היטב שסמסונג יודעים לייצר גם חתיכים דקיקים, כמו מחשבי סדרה 9, אך כאן ברור שהמשקל העודף הוא תוצאה של הקשחת המארז והחלקים הפנימיים. העיצוב שחור ופשוט, בגימור מט. למרות הדמיון הרב למחשבי הבלטה השחורה של IBM, הקצוות מעט יותר מעוגלים. המעטפת החיצונית אמנם סופחת הרבה פחות טביעות אצבע מהרגיל, אך עדיין דורשת את ניגוב סמרטוט יומי למחיקת מיני כתמים.

   

  העבודה עם 600B4B נוחה מאוד. המקלדת, שמזכירה גם היא את הקלאסיות של IBM, נוחה מאוד וגם עמידה בפני נוזלים. 87 מקשי המקלדת גדולים למדי וההקלדה נוחה כמעט כמו במקלדת של מחשב שולחני. כפתורי ה-F קטנים יחסית למקשים האחרים ומתפקדים גם ככפתורי פונקציה ייעודיים למחשב בצירוף מקש ה-FN. חסרה לנו תאורת חיווי להפעלת כפתור CapsLock, אך לא מדובר בחסרון רציני.

   

  למחשב מספר קטן של לחצנים יעודיים: כפתור הפעלה עם תאורה כחולה, ועוד שלושה כפתורי פונקציות למעבר למצב טיסה (כיבוי תקשורת אלחוטית מכל הסוגים), הפעלה וכיבוי מצלמה ומיקרופון מובנים וכן כפתור נעילה מהירה. בקדמת המחשב שלוש נורות קטנות המציגות את מצב הכונן הקשיח, מצב חיבור החשמל וחיבורי התקשורת.

   

  המחשב כולל שני אמצעי הצבעה מובנים: אזור המגע המקובל במירב המחשבים, וגם TrackPoint באמצע המקלדת, למי שהתגעגע לאמצעי ההצבעה הוותיק הזה. משטח המגע ממוקם מעט שמאלה ממרכז הפאנל שמתחת למקלדת וכולל ארבעה כפתורים וכפתור גלילה, למרות שזה תומך בריבוי-מגע ומאפשר גלילה באמצעות מגע בלבד. ניתן להשתמש בכפתורים העליונים או התחתונים לפי בחירה, ואת התנועה ניתן לעשות באמצעות אזור המגע או הג'ויסטיק, לפי איך שאתם רגילים. העדפנו להשתמש בג'ויסטיק משום שאזור המגע מעט חסר רגישות ודורש לחיצה חזקה יחסית.

    

   

  שש שעות של עבודה

  למחשב זוג רמקולי סטריאו בעוצמה של 3W, הממוקמים מעל המקלדת ומספקים איכות ועוצמה מספקות, אך לא מפתיעה לטובה, כצפוי ממחשב עסקי. שלל החיבורים השונים של סמסונג 600B4B הממוקמים על דפנות המחשב מסומנים על פני אזור המקלדת, כך שלא צריך להתחיל להפוך את המחשב מצד לצד בחיפוש אחר החיבור הנחוץ. איך לא חשבו על זה קודם?

   

  החיבורים הכלולים מספקים את כלל הצרכים של המשתמש הממוצע: חיבור LAN לרשת, חיבורי VGA, HDMI, PC Card, אוזניות, מיקרופון, 2 חיבורי USB 3.0 ועוד זוג חיבורים מסוג 2.0. בנוסף, קיים גם קורא כרטיסים 7 ב-1 וכונן אופטי. רב הכניסות והחיבורים ממוקמים בדופן שמאל, בעוד הימנית כמעט כולה תפוסה על ידי הכונן האופטי ולצידו כניסת USB וכניסה רב-שימושית (USB ו- e-SATA). קורא הכרטיסים מתחבא לו בקדמת המחשב. כמובן שגם חיבור אלחוטי, בלוטות 2.0 ומצלמת אינטרנט 1.3 מגה-פיקסל תמצאו ב-600 B4B, כיאה למחשב המיועד לנסיעות עסקיות ועבודה בדרכים.

   

  Samsung 600B4B מצויד ביכולת ניהול תצרוכת חשמל מצוינת ומוטת חיסכון. המחשב מתאים באופן אופטימלי את צריכת החשמל בהתאם לאופן בו מפעילים אותו ולכן זמן משך הפריקה של סוללת שישה התאים משתנה מאוד בהתאם לשימוש.

   

  לאחר טעינה מלאה של כשלוש שעות, הצלחנו להוציא מהסוללה כמעט שש שעות (בניגוד לשבע שמבטיח היצרן) עבודה, תוך התאמה של צריכת החשמל לפעילות (לדוגמה, בהירות גבוהה יותר בצפיה בסרטים וכיבוי המסך בעת האזנה למוזיקה). לעומת זאת, ניסיון לשחק במשחק תלת-מימד דורשני בזמן שימוש בסוללה הספיק לפחות משעה של משחק ודרש במהרה את חיבור המטען.

   

   

  קשיח

  עמידות המחשב היא ללא ספק חוזקו הגדול של ה-600B4B. מבנה הפלסטיק קשיח, צירי המסך חזקים ועמידים ולא יגרמו לרעידות גם בעת הקלדה אינטנסיבית על שולחן לא יציב. לדברי היצרן, השלדה, שעשויה סגסוגת מגנזיום, יכולה לספוג משקל של 1,000 קילוגרם (לא שאנחנו ממליצים לכם לנסות בבית, כמובן) וזו אכן מרגישה קשיחה מאוד ולא מתכופפת כלל גם בלחיצות חזקות מאוד.

   

  לכונן הקשיח מערכת בלימת זעזועים ויישום לזיהוי נפילה חופשית, שתי תכונות שעליהן היה ניתן לוותר אילו השכילו בסמסונג לצייד את המחשב בכונן קשיח אמנם קטן יותר בנפח, אך עמיד יותר – כונן SSD. גם המקלדת, לדברי היצרן, עמידה בפני נוזלים אך אנחנו לא ממליצים לכם לעבוד עם המחשב בגשם שוטף או באמבטיה – אינו אטום, רק מוקשח לתנאי הסביבה. תנאי סביבתי נוסף לו מותאם המחשב הוא חום הסביבה, תכונה נחוצה מאוד בישראל, מדינה חמה למדי בה ניידים רבים פשוט כבים כי חם להם מדי.

   

  המחשב כולל חריץ למנעול קינגסטון תקני, וכן סורק טביעות אצבע לצורך כניסה מאובטחת למחשב ללא הקשת סיסמה. בנוסף, קיים שבב אבטחה TPM ואפשרות נעילה של הכונן הקשיח עם סיסמה.

   

  מפרט

  הדגם שבדקנו הגיע עם מעבד Intel Core-i5 (קיימים גם דגמים בעלי מעבד i7 ו-i3) וארבעה גיגהבייט זיכרון DDR3 במהירות 1333MHz (בדגמים השונים בסדרה, נפח הזיכרון נע בין שניים לשמונה גיגהבייט), לצד מעבד גרפי ייעודי של nVidia NVS 4200M (Optimus), שלו עוד זיכרון משלו בנפח גיגהבייט.

   

  עוד כלל המחשב כונן קשיח בנפח 500GB במהירות 7200rpm. יש לציין שקיים הבדל גדול בין הדגמים השונים בסדרה מבחינת עוצמת העיבוד של מעבד המערכת, המעבד הגרפי וכן נפח הזכרון והאחסון בכונן הקשיח. מומלץ לעיין במפרט המדויק של הדגם לפני הרכישה.

   

  מערכת ההפעלה היא Windows 7 Professional בגרסת 64 ביט, אך חלק מהדגמים בסדרה מצוידים דווקא בגרסת 32 ביט.

   

  מחיר שוק: כ-5,570 שקלים

  להשוואת מחירים

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים