שתף קטע נבחר

ש"ס: לעכב שינוי ועדת השופטים - בגלל הדיינים

הצעת החוק העוסקת בוועדה לבחירת שופטים משפיעה גם על הוועדה לבחירת דיינים לבתי הדין הרבניים. ש"ס חוששת מהתחזקות נציגי הציונות הדתית, ודורשת להשהות את החוק

הצעת החוק שתבטיח רוב לימין בוועדה לבחירת שופטים נתקלת בקשיים דווקא מתוך הממשלה: ש"ס דורשת מהנהלת הקואליציה להשהות את קידום החוק השנוי במחלוקת עד לבירור יסודי יותר שלו. בכך היא מעמידה בסכנה את התוכנית לאישורו עוד לפני סבב המינויים הקרוב בו ייבחרו שלושה שופטים לבית המשפט העליון. הסיבה: השפעת החוק על בחירת הדיינים לבתי הדין הרבניים.

 

בוחרים שופטים לעליון - כותרות אחרונות:

אלי ישי: רוצה יותר משופט מזרחי אחד בעליון 

הקרב על שופטי העליון: מכינים את הדילים

העליון לקראת טלטלה: מי יהיו השופטים?

 

על פי הצעת החוק, שאושרה אתמול בוועדת שרים לחקיקה, אחד מנציגי לשכת עורכי הדין בוועדת המינויים יהיה יו"ר הלשכה. כיום היו"ר הוא דורון ברזילי, המזוהה עם הימין. שר המשפטים יעקב נאמן תמך בהצעה ובכך ביקש למנוע מצב שבו שני נציגי עורכי הדין יהיו מאופוזיציית הלשכה, המזוהה עם השמאל ועם נשיאת בית המשפט העליון דורית ביניש.

 

אלא שההצעה מתייחסת גם לוועדות נוספות שבהן יש נציגות ללשכת עורכי הדין, ובהן זו הבוחרת דיינים לבתי הדין הרבניים - שם יש לש"ס אינטרס פוליטי גדול יותר מאשר בבתי המשפט. בוועדה זו מתנהלים מאבקי כוח בין החרדים לדתיים הלאומיים, סביב השתייכותם המגזרית של הדיינים שייבחרו.

בש"ס חוששים כעת כי נציגים מהאגף הימני בלשכת עורכי הדין יתמכו דווקא במועמדי הציונות הדתית, על פי הסכמים בין הצדדים מתקופת הבחירות למוסדות הלשכה.

 

בישיבת הנהלת הקואליציה שנערכה היום פנה יו"ר סיעת ש"ס, ח"כ אברהם מיכאלי, אל יו"ר הקואליציה, ח"כ זאב אלקין, ודרש ממנו שלא לקדם את החוק. מיכאלי אמר ל-ynet כי מפלגתו עדיין אינה מאיימת בהפלת החוק, אם יובא להצבעה במליאה. עם זאת, לדבריו היא רואה את עצמה מחויבת תחילה לענייניה בוועדה למינוי דיינים, ולא לאחרים המעוניינים להשלים בזריזות את החקיקה לפני בחירת השופטים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חיים צח
בית דין רבני. מאבקי כוח
צילום: חיים צח
מומלצים