שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  סמסונג גלקסי מיני: אנדרואיד לעניים

  Samsung S5570 Galaxy Mini הוא מכשיר שיודע להיום גם די חכם וגם פחות או יותר זול. בדרך מוותרים על מסך טוב או מצלמה מדהימה. אם אתם צריכים סמארטפון ומוכנים להתפשר, זה הטלפון בשבילכם

  האסטרטגיה של סמסונג בשנים האחרונות הוכיחה את עצמה כאשר עקפה את אפל והפכה לחברה המובילה במכירת סמארטפונים. בהתאם לכך, היא ממשיכה להציף את השוק במגוון רחב של מכשירי אנדרואיד לכל כיס, כאשר ה- Galaxy Mini מכוון לצנועי התקציב שבינינו.

   

  המפרט הטכני אינו מן המרשימים, אך המימדים והעיצוב הנקי עשויים בהחלט לקרוץ לקהל הרחב. המכשיר מצויד במעבד במהירות 600Mhz ומאיץ גרפי Adreno 200, זיכרון RAM של 384MB, מסך מגע קפסיטיבי בגודל 3.1 אינטש, נפח אחסון פנימי של MB160 ויכולת הרחבה באמצעות כרטיסי זיכרון עד GB32. הקישוריות כוללת HSDPA בסלולר ו- Wi-Fi כולל תקן n, GPS, מצלמת 3 מגה פיקסל וצילום וידיאו. מערכת ההפעלה היא מגרסה 2.3.4 העדכנית. האם זה מספק?  

   

  איכות הקול ושמע

  איכות השיחה במכשיר לא מאכזבת. עם צליל טוב ורמת שמע חזקה למדי בשני צדי השיחה, הוא מספק את מה שנדרש בעולם הטלפוניה. הרמקול מספק ווליום בינוני ואיכות צליל בינונית ומטה בשיחה ובהשמעת מוזיקה, והצלילים עמומים מעט ממה שהיינו רוצים לשמוע. הרמקול הבודד ממוקם בתחתית המכסה האחורי, והשיפוע של מכסה הסוללה מאפשר לו לתפקד היטב גם כאשר הוא מונח על השולחן.

   

  איכות השמיעה באוזניות הבסיסיות המצורפות סבירה, ואוזניות אחרות שחוברו לחיבור הסטנדרטי בראש המכשיר סיפקו איכות טובה של האזנה למוזיקה. חיבור Bluetooth לאוזניה התבצע בקלות ואיכות השמיעה דרכה הייתה סבירה גם היא.

    

   

  נוחות השימוש

  ממדי המיני, 150 גרם משקל ו- 12 מ"מ עובי, בצירוף של הגב המחוספס קלות, הופכים את המכשיר לנעים ונוח לאחיזה בכף היד, והוא יתאים גם (או בעיקר) לבעלי כפות ידיים קטנות. המכשיר אמנם אינו דק במיוחד, אבל גודלו הכללי ומשקלו גרמו לנוחות נשיאה טובה מאוד בכיס המכנסיים. 

   

  המסך, ברזולוציה של 240X320 בלבד על גבי 3.14 אינטש, נראה מגורען והטקסט של התפריטים השונים נוטה להיראות ממש מטושטש ולא נוח לקריאה. בשמש הדהייה שלו ניכרת והוא כמעט ואינו קריא. לעומת זאת, מבחינת הרגישות והדיוק למגע, המסך מפתיע לטובה ולמרות קוטנו הקלדנו עליו ללא קושי ובמדויק.

    

  המבנה המוכר של המקשים כולל מקש בחירה אמצעי רחב, המשמש לחזרה לתפריט הראשי או הצגת מנהל היישומים בלחיצה ארוכה; מימינו מקש לחזרה לאחור ומשמאלו מקש התפריט המשתנה לפי היישום בו אנו נמצאים. כל ה מקשים הללו הם פיזיים ואינם מקשי מגע. בצד הימני של המכשיר יש חריץ לכרטיס הזיכרון (Micro-SD) שמוגן במכסה פלסטיק, ומעליו כפתור לנעילה, כיבוי והדלקה. בצד השמאלי נמצאים מקשי עוצמת השמע. כל המקשים נעימים למגע ובולטים במידה מספקת. בראש המכשיר יש כניסת Micro-USB המשמשת לטעינה וסנכרון ומוגנת גם היא במכסה. הכניסה הזאת עמוקה מדי ומקשה על חיבור נוח של הכבל. לצידה אנו מוצאים שקע 3.5 מ"מ לאוזניה.

   

  בצד הימני של המכשיר יש חריץ לכרטיס הזיכרון (Micro-SD) שמוגן במכסה פלסטיק, ומעליו כפתור לנעילה, כיבוי והדלקה

   

  הגרסה המתקדמת של אנדרואיד – 2.3.4 שנמצאת על גבי המכשיר, שמעליה נמצאת גרסה קלה של TouchWiz מבית סמסונג, מספקת חווית שימוש טובה וכוללת גישה נוחה ומהירה על ידי קיצורי דרך בתחתית המסך לתפריטי השיחות, ההודעות, אנשי הקשר והיישומים. יש ארבעה מסכים הניתנים להתאמה ולהוספת קיצורי דרך, ווידג'טים וקישור לתיקיות.

   

  השליטה הרגילה על התקני הקישוריות השונים מתבצעת, כרגיל במכשירי סמסונג, על ידי גרירה של החלק העליון של התפריט כלפי מטה ולחיצה על הצלמית המתאימה. גם השליטה בהשתקת המכשיר ובנעילת סיבוב המסך מתבצעת כך.

    

  מהירות התגובה והפעולה של המכשיר אינה מרשימה, בלשון המעטה, וניכר שמערכת ההפעלה מתקשה למצות את יכולותיה על גבי המעבד החלש והאיטי (600Mhz, להזכירכם). פעמים רבות מצאנו את עצמנו ממתינים שניות ארוכות להפעלה של יישום פשוט כזה או אחר. כאשר היישומים פעלו, לעומת זאת, לא הייתה בעיה להפעיל אותם ביחד ולעבור (באיטיות) ביניהם.

   

  ערכת המכשיר כוללת מטען, כבל דו-תכליתי לטעינה וסנכרון, אוזניות סטריאופוניות וכרטיס זיכרון בנפח GB2.

   

   

  יישומי מולטימדיה

  המצלמה בה מצויד המכשיר מעוטת-פיקסלים ומסתפקת ב- 3.14 מגה פיקסל, המיתרגמים לתמונות שיכולות להגיע עד לגודל של 2048X1536 פיקסלים (מספיק להדפסת דף A4). הפוקוס הוא קבוע ואין מה לדבר על מבזק או לחצן ייעודי לצילום. לעומת זאת, מבחינת הממשק יש לנו כאן מגוון פעולות פשוטות המבוצעות על גבי מסך המגע בקלות, כגון בחירת סצינות, איכות התמונה, איזון לובן, צילום בזיהוי חיוך ועוד.

   

  בשביל מצלמת 3 מגה פיקסל, התמונות שקיבלנו סבירות, עם רמת פירוט טובה וצבעים הדומים למקור. המצלמה אינה מהמהירות ולוקח לה מספר שניות לעלות או לעבור בין תמונה לתמונה. מבחינת צילום הוידיאו, הממשק הדומה לצילום הסטילס סביר, אך מכיוון שמדובר בצילום סרטוני QVGA בקצב של 15 פריימים בשנייה, הסרטונים לא יתאימו להצגה במחשב אלא למשלוח הודעות מולטימדיה בלבד.

   

  נגן המוזיקה הוא בעל ממשק נוח המאפשר מעבר ומיון של השירים לפי רשימות השמעה, אלבום ואומן, על ידי לחיצה על טאבים בראש העמוד. ניתן לחפש את השיר ביוטיוב ישירות מתוך הנגן, שמכיל גם אפשרויות שונות מוגדרות מראש של אקולייזרים. כפי שציינו לעיל, איכות הסאונד משתפרת כאשר משתמשים באוזניות איכותיות יותר מאלו המצורפות בערכה. יש גם רדיו בממשק פשוט שמאפשר קביעה של עד ארבע תחנות קבועות.

   

  נגן הוידיאו הפשוט והיעיל מאפשר דילוג קדימה ואחורה, הפעלה והפסקה, והוא תומך רק בפורמטי MP4/3GP. בין כך ובין כך במסך כזה מוטב לא לצפות בוידיאו.

   

  ה- GPS עובד על גבי המכשיר ביעילות רבה, וננעל על אות לוויין במהירות סבירה של פחות מחצי דקה. המסך הקטן הצליח להציג את יישום המפות של גוגל או את Waze, ואף לתת הוראות קוליות שנשמעו היטב ברמקול הבודד.

   

   

  גלישה וסנכרון

  הקישוריות ב- Samsung Galaxy Mini כוללות את כל מה שצריך, מרשתות סלולר במהירות הורדה של Mbps7.2, דרך תמיכה ברשתות אלחוטיות בתקן n המתקדם וכלה ב- Bluetooth 2.1 כולל השמעה סטריאופונית.

   

  הדפדפן מבית גוגל שולט היטב בהצגת דפי אינטרנט מלאים, כמו גם אתרים המותאמים לסלולר, כאשר הטעינה מתבצעת במהירות בינונית והאתרים מוצגים בהתאמה טובה לגודל המסך. הקשה על גבי המסך, צביטה, או שימוש במקשי העוצמה מאפשרים קירוב והרחקה של הדף הנצפה. יש כמובן תמיכה בגלישה במספר טאבים פתוחים. חווית הגלישה סבירה בהצגת תמונות, אך כושלת בהצגת טקסט שנראה מפוקסל וקשה לקריאה. מהדפדפן הושמטה התמיכה בפלאש, כנראה בשל עוצמתו החלשה של המעבד.

   

  כרגיל במכשירי אנדרואיד, התמיכה בחיבור חשבונות דואר ובמיוחד Gmail מצוינת, ועם ההתקנה הראשונית, ההודעות וסנכרוני היומן זורמים במהירות וביעילות. חיבור המכשיר למחשב התבצע ללא בעיות ואיפשר לנו העברה ונוחה של קבצים ושימוש בכרטיס כאחסון חיצוני.

   

  משך פעולת סוללה

  הסוללה הצנועה יחסית של ה- Galaxy Mini היא בקיבולת של 1200mAh, ואנחנו ציפינו שתשרת היטב את המסך הצנוע והמעבד החסכוני. על פי נתוני היצרן, הסוללה אמורה להספיק לתשע וחצי שעות דיבור. בשימוש היומי שלנו, שכלל כחצי שעת ניווט, חצי שעת גלישה, סנכרון של דואר באופן רציף ומספר שיחות, המכשיר סיים את חייו וגווע לקראת סוף היום – קצת מאכזב.

   

  עמידות

  למרות שהמכשיר עשוי רובו ככולו פלסטיק, התרשמנו לטובה מאיכות הבנייה ומכך שהחלקים השונים מורכבים היטב זה לזה. מכסה הסוללה המחוספס והקמור וכיסויי השקעים בהם הוא מתהדר מוכיחים שניתנה כאן תשומת לב לעמידות לטווח ארוך. המסך, עם זאת, נטה לספוח טביעות אצבעות שלא נוגבו בנקל.

   

  להשוואת מחירים >>

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים