שתף קטע נבחר

מג"בניקית ל-3 חודשים בכלא: התעללה והשפילה

שני סביליה כיוונה אקדח לראשו של צעיר פלסטיני וסחטה את ההדק. היום היא נשלחה לשלושה חודשי מאסר בפועל אחרי שהודתה כי פעלה ממניע גזעני. השופט: "מי שמנצל את המדים כדי להשפיל - דינו ענישה חמורה"

שוטרת מג"ב לשעבר, שני סביליה, נידונה היום (ה') בבית המשפט המחוזי בירושלים במסגרת עסקת טיעון ונשלחה לשלושה חודשי מאסר בפועל ושלושה חודשי עבודות שירות, אחרי שהודתה בהתעללות בקטין פלסטיני שהיה תחת השגחתה. בין היתר, היא כיוונה אקדח לראשו ולחצה על ההדק, תוך שהיא אומרת "מוות לערבים, כל הערבים זונות".

 

עוד בחדשות ynet:

 

סביליה הורשעה בסעיפים של התעללות בקטין, איומים ומעשה פזיזות ורשלנות מתוך מניע גזעני. לאחר המקרה, שהתרחש בחודש מרס 2010, היא פוטרה ממג"ב. פרקליטה עו"ד רפאל פריג' טען כי מדובר בבחורה אחראית ומסורה, שמעדה באופן חד פעמי. הוא ביקש שלא לגזור עליה מאסר בפועל, אך בפרקליטות דחו זאת בטענה כי יש להתייחס בחומרה למניע הגזעני.

 

שני סביליה. השופט התחשב בגילה הצעיר ובפיטוריה ממג"ב ()
שני סביליה. השופט התחשב בגילה הצעיר ובפיטוריה ממג"ב

 

השופט אמנון כהן ציין בהחלטתו כי יש לראות בחומרה את מעשיה של סביליה, שביצעה אותם כאשר הנער היה תחת השגחתה ונתון למרותה. "אנשי משמר הגבול ממלאים תפקיד קשה ופעמים רבות נתונים הם במצבים קשים, אולם אין בכך כדי להצדיק ניצול לרעה של תפקידם", אמר, "הנאשמת הודתה כי ביצעה את מעשיה מתוך מניע גזעני, ובך יש חומרה נוספת. יש להעביר מסר ברור וחד משמעי לכל אנשי המרות בתפקידיהם השונים באשר הם, לפיו מי שמנצל שררה ומדים כדי להתעלל ולהשפיל אנשים הנתונים למרותו ובשליטתו, דינו ענישה חמורה".

 

השופט התחשב בגילה הצעיר של סביליה ובהודאתה, אך דחה את המלצת שירות

 המבחן שלא לשלוח אותה לכלא. הוא ציין כי במעשיה "פגעה הנאשמת גם בתדמיתם של אנשי מג"ב העושים מלאכה קשה ונאמנה מדי יום ביומו". הוא ציין כי אילולא המלצת שירות המבחן, הוא היה מטיל על סביליה עונש מאסר ארוך יותר.

 

"עם כל הכבוד לבית המשפט המחוזי, אנו סבורים שבית המשפט שגה בכך שהשית על הנאשמת עונש הן של מאסר בפועל והן של עבודות שירות, וכך לדעתי החטיא את מטרת הענישה", אמר סנגורה של סביליה, עו"ד פריג'. "לערבב בין מאסר בפועל לבין עבודות שירות, בעיני זו טעות ואני מתכוון לערער על כך לבית המשפט העליון".  

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שוטרי מג"ב. השופט: המעשים הטילו כתם על כל השוטרים
צילום: EPA
עו"ד רפאל פריג'
מומלצים