שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  עיריית אשקלון פתחה גן חדש - ללא ממ"ד

  החוק קובע כי מבנה שייבנה ללא ממ"ד לא יקבל טופס אכלוס. אז איך דווקא באשקלון, שספגה שוב רק לאחרונה מטחי גראדים, פתחה העירייה גן ילדים בלי מיגון?

  עיריית אשקלון פתחה גן חדש בעיר אך לא דאגה לו לממ"ד, כפי שדורש החוק. כשאחת האמהות ניסתה לברר את העניין מול האחראי על החינוך, משה ינאי, הוא אמר לה בפשטות: "את לא חייבת להביא את הילדה שלך לגן הזה".

   

  מדובר בגן טרום חובה שהוקם בשכונת אפרידר בעיר. העירייה סיפרה להורים כי מדובר בגן חדש, אולם בהגיעם למקום הם גילו שמדובר במבנה ישן שהוסב לגן אחרי שיפוצים נרחבים שערכה העירייה, שלא דאגה לו למיגון דווקא בעיר שספגה בשנים האחרונות כל-כך מטחי גראדים וקסאמים.

   

  "הגן נבנה ללא מרחב מוגן", אומרת לירז לוי, אם לילדה בת ארבע וחצי. "איך בעיר כמו אשקלון מאשרים לפתוח גן חדש ללא ממ"ד וללא מרחב מוגן? מדובר בבניין רעוע וישן ללא מדרגות, שכולו קירות חיצוניים".

   

  עוד בחדשות ynet:

   

  מיגונית באשקלון. נדרשת בכל מוסד חינוכי (צילום: גרגורי) (צילום: גרגורי)
  מיגונית באשקלון. נדרשת בכל מוסד חינוכי(צילום: גרגורי)

   

  על פי החוק כל מבנה חדש חייב ממ"ד, שבלעדיו לא מקבל האזרח או הקבלן טופס 4, שמאשר לו לפתוח אותו. במקרה הנוכחי הגדירה העירייה את המקום כ"משופץ" ולכן הסתמכה על האישורים הקודמים שהיו לגן. "פניתי ללשכת ראש העיר יומיים לפני פתיחת השנה, ומשם הפנו אותי למחלקת החינוך, שם שלחו אותי לפיקוד העורף", סיפרה לוי. "הם אמרו לי שהצבא מקצה את הכספים למיגון, אבל מכאן והלאה האחריות של העירייה. אם הייתי רוצה לפתוח בית חדש הייתי חייבת ממ"ד, אבל בגלל שזה תחת העירייה זה 'בסדר'?".

   

  לוי לא ויתרה ופנתה למשרד הביטחון, שם נאמר לה כי "לבירור פנייתך אנא פני אל עיריית אשקלון, האחראית על המיגון בתחומיה". לדבריה, היא אינה מבינה את התנהלות העירייה:
  "נכון שיש לא מעט מקומות שאינם ממוגנים באשקלון ובכלל, אבל לא ייתכן שבעירייה יודעים כבר יותר משמונה חודשים על הכוונה לפתוח במקום גן, ואיש לא טרח למגן או להביא למקום מיגונית. זה פשוט מחדל גדול".

   

  מעיריית אשקלון נמסר בתגובה: "הגן שופץ. לצערנו, בעוד כ-24 כיתות גן אין מיגוניות כנדרש. יחד עם משרד הביטחון, אנחנו עושים את כל המאמצים על מנת להציב מיגוניות במקום".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  פגיעת גראד באשקלון. "דווקא כאן אין מיגון?"
  צילום: אליעד לוי
  מומלצים