שתף קטע נבחר

מאות תושבי אשדוד ללא מים בשל "חילול שבת"

נציגי עירייה שהגיעו לתקן צינור שהתפוצץ ברובע ג' בעיר הותקפו ע"י חרדים. העירייה הסכימה לדחות את התיקון עד צאת השבת וסיפקה לתושבים מכלי מים. "לחרדים יש מים, אז זה לא מעניין אותם שאחרים נפגעים", טען תושב מקומי

מאות תושבי רובע ג' באשדוד מנותקים מאז שעות הלילה (שבת) ממים בשל פיצוץ בצינור מרכזי באזור. נציגי העירייה שהגיעו לטפל בתקלה נתקלו עם בוקר בהתנגדות חריפה של חרדים הגרים בסמוך, שטענו לחילול שבת. לאחר דין ודברים, הוחלט בעירייה להפסיק את העבודות עד לצאת השבת ולספק לתושבים מים במכלים. לאחר שאלו לא הספיקו, פוצצו תושבי הרחוב צינור של מכבי אש.

 

בין חרדים לחילונים -כותרות אחרונות ב-ynet:

 

עוד בערוץ החדשות :

 

הרובע האמור מחולק לשני אזורי מגורים עיקריים - בחלק אחד גרה אוכלוסיה ותיקה, מבוגרת וקשת יום ברובה, ואילו חלקו השני של הרובע מאכלס בעיקר קהילה חרדית ענפה. האוכלוסיות, שאינן מתקשרות בשגרה זו עם זו, התעמתו על רקע האירוע ונקודת החיכוך ביניהן הגיעה לשיא.

 

החרדים שיצאו למחות, היום (צילום: סיון מרילי) (צילום: סיון מרילי)
החרדים שיצאו למחות, היום(צילום: סיון מרילי)

 

"העירייה דאגה להביא לכאן מכל מים ובו כ-150 ליטרים", סיפר ל-ynet אחד התושבים. "זה נגמר בתוך דקות ומאז אין מים. תושבים זועמים הזעיקו קרובי משפחה אחרים מהעיר כדי לסייע להם וצינור המים של כיבוי האש נפרץ. זו בושה וחרפה שאנחנו חיים בעידן כזה, כמו חומייני. צריך לציין כי לחלק החרדי בשכונה יש מים כי הקו שלהם לא נפגע. אז זה לא מעניין אותם שאחרים נפגעים, העיקר שלא יעבדו בשבת".

 

סיון מרילי, תושבת הרובע, הביעה אף היא זעם על התנהלות העירייה. "סבא שלי מרותק למיטה וצריך לשטוף אותו לפחות פעמיים ביום בשל מצבו הסיעודי. העירייה מביאה בכל שעתיים מכל מים שמתרוקן במהירות. יש פה חמישים בניינים שמנותקים ממים. ובמוקד העירוני מנתקים לי את הטלפון בפנים".

 

"יש אנשים שמחוברים לחמצן, זו ממש הפקרות" (צילום: סיון מרילי) (צילום: סיון מרילי)
"יש אנשים שמחוברים לחמצן, זו ממש הפקרות"(צילום: סיון מרילי)

 

לדבריה, כאשר עובדי העירייה הגיעו עם טרקטור כדי לתקן את הפיצוץ, החרדים כיתרו אותם, החלו לצעוק, לשיר שירי שבת ולצעוק לעברם שלא יעבדו. "אנחנו, התושבים הוותיקים והחילונים, הרגשנו במיעוט ולא התקרבנו בכלל למקום האירוע, אבל נדהמנו לראות איך עובדי העירייה התקפלו מהמקום. אצלנו מדובר בפיקוח נפש ממש, יש פה אנשים חולים מאוד שיכולים לקבל זיהום ללא היגיינה אישית. יש אנשים שמחוברים לחמצן, לדיאליזות. זו ממש הפקרות".

 

לדברי בכיר בעיריית אשדוד, "אנחנו חיים בעיר שיש בה אנשים שונים עם אמונות שונות וצריך להתחשב בכולם".

מהמשטרה נמסר כי שוטרי התחנה הגיעו למקום האירוע, אך בשל ההבנות אליה הגיעה העירייה עם החרדים, המשטרה אינה מתערבת.

 

מהעירייה נמסר כי "אכן אירע פיצוץ מים ברובע ג' בעיר בשל צנרת ישנה. נציגי העירייה הגיעו למקום, ונתנו מענה הולם לכל צורכי האוכלוסייה השונים. התושבים יקבלו אספקת מים סדירה במכלים במהלך השבת, ובצאת השבת תתוקן התקלה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יוסי אסולין
צינור המים התקול באשדוד, היום
יוסי אסולין
המשטרה הגיעה, אבל לא התערבה
צילום: סיון מרילי
מומלצים