שתף קטע נבחר

"ליברמן מודר ממודיעין כשהיה שר לאסטרטגיה"

בכיר ישראלי אמר לסוכנות הידיעות AP בעילום שם כי לפני ארבע שנים, לא ניתנה לשר לעניינים אסטרטגיים גישה מלאה למידע מסווג. דוברו של ליברמן הכחיש מכל וכל

האם השר שהיה אמור לטפל בנושאים הרגישים לא קיבל גישה למידע מסווג? מקור בכיר בישראל אמר היום (שבת) לסוכנות הידיעות AP ששר החוץ אביגדור ליברמן מודר ממידע מודיעיני רגיש בעת שכיהן במשרד לעניינים אסטרטגיים בין השנים 2006-2009.

 

עוד בערוץ החדשות:

 

הבכיר הישראלי לא ציין מה הסיבה למידורו של ליברמן, שאמור היה לעסוק בנושאים רגישים במסגרת תפקידו, ובמיוחד בתוכנית הגרעין של איראן. ליברמן מונה לתפקיד בממשלתו של אהוד אולמרט, והמשרד נתפר במיוחד עבורו.

 

לדברי הבכיר הישראלי, ליברמן לא קיבל גישה מלאה למידע מסווג. הוא הוסיף, עם זאת, כי הדבר לא אירע כי ליברמן היה חשוד במשהו. הבכיר הוסיף כי אינו יודע אם רמת הסיווג הביטחוני של ליברמן שודרגה ב-2009 כשהוא מונה לשר החוץ. לתפקידו במשרד לנושאים אסטרטגיים מונה בממשלה הנוכחית המשנה לראש הממשלה, משה (בוגי) יעלון.

 

דוברו של ליברמן, צחי משה, מסר בתגובה כי "כבר בשנת 1996, בעת שכיהן כמנכ"ל משרד ראש הממשלה, עבר אביגדור ליברמן בהצלחה תחקיר ביטחוני מקיף ומעמיק ומאז הוא חשוף לכל החומרים, כולל החומרים הסודיים ביותר שאליהם נגישים, בנוסף אליו, רק רה"מ ושר הבטחון.

 

"כשכיהן כשר לעניינים אסטרטגיים ערך השר ליברמן עשרות ישיבות במוסד עם בכירי הארגון וראשי הועדה לאנרגיה אטומית, על הנושאים הרגישים ביותר,

 וערך עימם סיורים מקצועיים. לכן, הפרסום מופרך מיסודו", הוסיף הדובר. גם דוברו של ראש הממשלה לשעבר אולמרט, שאף הוא דיבר בעילום שם, הכחיש שהוא יודע על הנושא.

 

בדיווח ב-AP הזכירו שליברמן עלה ארצה ממולדובה שבבריה"מ לשעבר, וידוע בקשריו ההדוקים עם צמרת הממשל ברוסיה ובבלארוס. בנוסף, בעשור האחרון התנהלה נגדו חקירה פלילית בחשד לשחיתות. בקרוב צפוי היועץ המשפטי לממשלה להכריע אם להגיש נגדו כתב אישום. במקרה כזה, ייאלץ ליברמן להתפטר מתפקידו.

 

Read this article in English

 

בהכנת הידיעה השתתף אטילה שומפלבי
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יש קשר למוצא? אביגדור ליברמן
צילום: גיל יוחנן
מומלצים