שתף קטע נבחר

בגלל חוב למקורות: כפר בכרמל 12 יום בלי מים

תושבים חייבים 30 אלף שקל אך מסרבים לשלם, וגם בחג הקורבן לא היה זרם בעין חוד. "יש פה אנשים שרוצים לחיות על חשבון אחרים, אנחנו מרגישים במזבלה"

מאות תושבים מהכפר עין חוד שעל רכס הכרמל מנותקים זה 12 יום מאספקת מים בגלל חוב של 30 אלף שקל לחברת מקורות . לפיכך התקשו רבים בכפר לחגוג כראוי את חג הקורבן שהסתיים ביום רביעי שעבר. בינתיים נאלצו תושבים מעין חוד להגיע ליישובים סמוכים ולמלא מים במיכלים.

 

עין חוד - כתבות נוספות ב-ynet:

 

מוחמד אבו אלהיג'א, תושב הכפר, עומד בראש עמותה שלקחה על עצמה לקשר בין התושבים לבין מקורות. היום (א') הוא מספר שלאחרונה קרא לתושבים שוב ושוב להגיע להסדר עם החברה ולשלם את חובותיהם, אבל ללא הועיל. "מי שאשם בניתוק המים אלה התושבים עצמם", אמר. "יש אנשים שרוצים לחיות על חשבון אחרים. תושבים לא שילמו על מים כבר שלוש שנים. יש כאלה שלא משלמים אפילו חוב של 40 שקל".

 

מישהו הפסיק את הזרם (צילום: סאמי עלי ) (צילום: סאמי עלי )
מישהו הפסיק את הזרם(צילום: סאמי עלי )

   

בימים האחרונים נוסעים תושבי עין חוד לשכניהם מקיבוץ ניר עציון ודלית אל-כרמל, שם הם ממלאים מיכלים במים וחוזרים איתם לכפר. במקביל, תושבים רוכשים כמויות גדולות של מים מינרליים.

 

כתבות נוספות בערוץ החדשות:

 

מאלתרים פתרונות בעין חוד (צילום: סאמי עלי ) (צילום: סאמי עלי )
מאלתרים פתרונות בעין חוד(צילום: סאמי עלי )

 

תושבת הכפר סיפרה ש"אני משלמת את החשבונות שלי, אבל ניתוק המים מעניש את כולם. אין לנו מים לשטוף את הבית ואני לא יכולה לשטוף כלים או לעשות כביסה.

אנחנו מרגישים שאנחנו חיים במזבלה עם כל הזבובים והריח. הילדים שלי מתעוררים בבוקר לבית הספר ואין להם מים כדי לשטוף פנים. היום החלטתי לא לשלוח אותם כי הם פשוט לא מרוכזים. האווירה כאן קטסטרופלית".

 

תושב אחר, מחמוד אבו אלהיג'א, הוסיף: "חשבנו שמקורות תחזיר לנו את המים לפחות לחג הקורבן, אבל לצערי עבר עלינו חג מאוד קשה ללא מים. הילדים שלנו לא הרגישו שמחה כי הם לא מצאו מים להתקלח בחג. כרגע נראה שהבעיה נמשכת ואין פתרון".

  

מחברת "מקורות" נמסר בתגובה: "במהלך כל השבוע שעבר, כולל במהלך חג הקורבן, התנהלה אספקת המים לעין חוד כסדרה. החל מאתמול החלה חברת מקורות בצמצום אספקת מים בגין חוב שחב הכפר למקורות עבור צריכת מים. מקורות רואה חשיבות עליונה באספקת מים סדירה בכל רחבי הארץ ופועלת למטרה זו בכל שעות היממה ובכל ימות השנה. מקורות מודעת ומצרה על הקושי והסבל של התושבים, אך עליהם להבין כי בעד צריכת מים יש לשלם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"האווירה קטסטרופלית"
צילום: סאמי עלי
"עבר עלינו חג קשה"
צילום: סאמי עלי
מומלצים