שתף קטע נבחר

נסגר בית ספר: אין תאורה בכיתות, יש זבל וזוהמה

לשירותים לא ניתן להיכנס, הביוב זורם באין מפריע, חוטי החשמל חשופים. בתנאים אלו למדו עד השבוע שעבר 850 תלמידי חטיבת הביניים בג'סר א-זרקא. עד תיקון הליקויים יישאר בית הספר סגור

לא רוצים ללמוד בחושך: כבר שלושה ימים נשארים 850 תלמידי חטיבת הביניים בג'סר א-זרקא בבתיהם. הסיבה: ועד ההורים והוועד העממי ביישוב, הסמוך לקיסריה, משביתים את בית הספר עקב ליקויים קשים שנמצאו בו. במקביל, משרד החינוך הורה לסגור את המקום עד לתיקון הליקויים.

 

הזנחה ביישוב - כתבות אחרונות ב-ynet

זבל מציף את ג'סר א-זרקא: "חיינו בלתי נסבלים"

3 שבועות בלי מים: בג'סר מתקלחים עם מי ים

הושחת בית ספר יסודי בג'סר א-זרקא: "זה טרור"

 

מוחמד ג'ורבאן, המתגורר ביישוב, אמר ל-ynet: "הילדים לא הולכים לבית הספר כי מסריח שם. הבן שלי חזר כבר כמה פעמים הביתה, במהלך שעות הלימודים, מפני שהיה צריך לשירותים. אי אפשר להשתמש בשירותים שם כי הם מלוכלכים". לדבריו, אין תאורה בכיתות וכל מתחם בית הספר מלא באשפה. הוא אמר כי בית הספר לא בטיחותי והוסיף כי מדובר בסכנה לתלמידים.

 

"ריח מסריח". השירותים בבית הספר (צילום: סאמי עלי) (צילום: סאמי עלי)
"ריח מסריח". השירותים בבית הספר(צילום: סאמי עלי)

 

על ליקויים נוספים בבית הספר סיפרה אם לשתי בנות, הלומדות במקום: "מי שנכנס לבית הספר לא חושב לחזור אליו עוד פעם, מרוב הבעיות והליקויים שבו. ברזי המים מלאים בחלודה. הדלתות שבורות. יש ריח מסריח מהשירותים - שם הקרמיקה נפלה. בנוסף הביוב זורם בתוך בית הספר, אבל אף אחד לא מזיז אצבע". האם הוסיפה: "אי אפשר ללמוד במקום הזה".

 

ראש הוועד העממי בג'סר א-זרקא, סאמי עלי, אישר כי המצב במוסד החינוכי לא אידאלי ללימודים. "לא נשלח את הילדים לבית הספר בו הקירות מתפוררים וערימות הזבל נמצאות בכל מקום. בנוסף חוטי החשמל בולטים. המצב פה מסוכן".

 

חוטי חשמל חשופים (צילום: סאמי עלי) (צילום: סאמי עלי)
חוטי חשמל חשופים(צילום: סאמי עלי)

 

הוא הוסיף כי המועצה פנתה למשרד החינוך, כדי לטפל בבעיות, אך לדבריו לא נעשה דבר. "הם נתנו אישור לפתוח את בית הספר, אבל למעשה

 הם הפקירו את התלמידים". לדבריו, "המצב הקיים מהווה איום וסכנה לשלומם ובריאותם של התלמידים. אני לא יודע איך אפשר ללמוד במקום בו יש בעיות כאלו ורשלנות מצד הגורמים האחראים".

 

ממשרד החינוך נמסר בתגובה: "בביקורת בטיחות שנערכה במקום על-ידי הגורמים המקצועיים במשרדנו, נתגלו ליקויי בטיחות חמורים. על מנת להבטיח את שלומם ובטיחותם של התלמידים וצוותי ההוראה בבית ספר, הוחלט לסגור את המקום עד לתיקון הליקויים. מפני שהרשות המקומית אחראית על-פי חוק לאחזקת המבנים החינוכיים ולביטחותם, הונחו נציגי הרשות לפעול בלא דיחוי להסדרת הלימודים בחטיבה". מהמועצה המקומית נמסר שהליקויים יתוקנו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הכניסה לאחת הכיתות
צילום: סאמי עלי
חלון שאיש לא תיקן
צילום: סאמי עלי
מומלצים