שתף קטע נבחר

נקמה פוליטית? לבני הביכה את דיכטר בסיעה

הצעת החוק השנויה במחלוקת המגדירה את ישראל כמדינת העם היהודי נפלה ברוב גדול, אך דיכטר, שתקף לאחרונה בחריפות את לבני, הודיע שהכניס בה שינויים

יו"ר קדימה, ציפי לבני, וח"כ אבי דיכטר ניהלו היום (ב') דו-קרב: לאחר עימות קולני ומתוקשר בישיבת הסיעה האחרונה, שלווה במסיבת עיתונאים, בה הטיח דיכטר בלבני כי אינה מתאימה להנהיג את המפלגה, השיבה יו"ר קדימה אש. השורה הפוליטית התחתונה, לעת עתה, עדיין לא נחתמה.

 

לקראת פריימריס בקדימה - כותרות אחרונות ב-ynet:

 

עוד בערוץ החדשות :

 

במהלך ישיבת הסיעה, העלתה לבני לדיון את הצעת החוק של דיכטר, הקוראת להגדרת  ישראל כמדינת העם היהודי. יו"ר קדימה גייסה רוב נגד ההצעה בקרב חברי הסיעה, אך דיכטר הודיע כי הכניס שינויים בחוק, וכי ההצעה המקורית שעוררה ביקורת רבה שונתה. בתגובה, החליטה לבני כי הדיון בהצעה החדשה יתקיים במועד אחר.

 

לבני במליאת הכנסת. לקראת פריימריס (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
לבני במליאת הכנסת. לקראת פריימריס(צילום: גיל יוחנן)
 

בהצבעה עצמה, דחו חברי הסיעה ברוב גדול את הצעת החוק המקורית. דיכטר, שהחתים כעשרים חברי כנסת על הצעתו רק כדי לצפות בהם דוחים אותה בסיעה, נותר נבוך מעט.

 

בסביבתה של לבני הביעו סיפוק מהתוצאות, ואמרו כי "מבחינה פוליטית, זה מהלך חשוב. במפלגה שנמצאת על סף פריימריס לראשות המפלגה, הצליחה לבני לגייס את רוב חברי הכנסת נגד הצעת החוק של דיכטר, שכבר הכריז כי הוא רואה עצמו מועמד לראשות המפלגה".

 

דיכטר עצמו אמר כי "ישראל היא מדינת הלאום של העם היהודי. גם יהודית וגם דמוקרטית. זו תכלית החוק, זו מהות החוק, וזו מטרת החוק". לדבריו, "קודם שאנו דורשים מהפלסטינים, כתנאי מקדים למשא ומתן מדיני, להכיר בנו כמדינת העם

היהודי, מן הראוי שנקבע הגדרה כזאת בחוק יסוד - שבעתיד יהווה פרק חשוב בחוקת המדינה".

 

למרות השמחה המופגנת של לבני, נדמה שההצהרות מוקדמות מעט, ודאי בהתחשב בשיקולים הפוליטיים הנובעים מהתמודדות בבחירות המקדימות למפלגה. אתמול הופץ גם מכתב של כמאתיים פעילים בקדימה נגד חברי כנסת שתקפו את המפלגה בתקופה האחרונה ואת הנהגתה של לבני. במכתב רמזו הפעילים כי יבואו חשבון עם מי שמנסה, לטענתם, לפגוע במפלגה בתקשורת ובציבור.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
דיכטר. שינויים בהצעת החוק
צילום: גיל יוחנן
לבני. רוב נגד דיכטר
צילום: גיל יוחנן
מומלצים