שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  "אוניקס" בתל-אביב: לא יורדים מהרכבת

  פרדרו סטאר וסטיקי פינגרז, צמד ההיפ הופ "אוניקס", כבר בני 40 אבל עדיין הצליחו להרים את מועדון הבארבי על הרגליים, עם הופעה ללא מעצורים ואש בעיניים. "אנחנו נהיה פה גם עוד 20 שנה", אמרו לקהל המועט והמשולהב

  "דת מפרידה בין אנשים, מחלקת אותם לקטגוריות, היפ הופ מביא את כולם יחד". ללא ספק, קלישאה אמיתית מפיו של פרדרו סטאר. אבל שהראפר הדרוך אומר אותה בפה מלא ובשיא הנחישות מאחורי הקלעים במועדון הבארבי, רגע לפני שהוא עולה לבמה, מפנימים ומאמינים לו. "יותר אנשים מאמינים בהיפ הופ מאשר בישו", אמר בעבר וחזר על הדברים גם אמש.

   

  פרדרו סטאר. עישן גם עם טופאק. וגם על הבמה (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
  פרדרו סטאר. עישן גם עם טופאק. וגם על הבמה(צילום: ירון ברנר)

   

  סטאר, כשמו כן הוא, סיפק יחד עם בן דודו סטיקי פינגרז הופעה ללא מעצורים של "אוניקס". בהתחלה לא ברור מאיפה לשניים יש כל כך הרבה כוח. הם מתפזרים לכל מקום במהירות אדירה, צורחים את המילים בסגנון הצרוד האופייני להם ובכל זאת נשארים בשליטה. אבל אחרי זמן קצר ברור שהשניים חיים בשביל הדרייב הזה, לפעמים הם משחקים משחק, לפעמים הם מאוד אמיתיים. אבל גם אם שיאם כבר הרבה מאחוריהם, הם לא יורדים מהרכבת.

   

  סטאר וסטיקי פינגרז. בני 40, נראים כמו בני 20 (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
  סטאר וסטיקי פינגרז. בני 40, נראים כמו בני 20(צילום: ירון ברנר)

   

  האש בעיניים של סטאר בוערת כאמור גם מאחורי הקלעים. בן 38 ונראה כמו בן 20. הוא מדבר מהר ומספר שלהגיע לישראל מסמל בשבילו הרבה, בעיקר בגלל שהוא יודע שאנשים גדלים פה במאבק תמידי, בדיוק בדרך בה הוא גדל בשכונת קווינס שבניו-יורק. יחד עם פינגרז הוא מסביר ש"אין יותר מוזיקת אנדרגראונד בעולם" ומשווה בין עולם המוזיקה המחתרתי הקיים היום, לבין זה שהם חיו בו כשהתגלו לפני כעשרים שנה.

   

  "להיפ הופ יש יותר מאמינים מלישו". סטאר ופינגרז מאחורי הקלעים (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
  "להיפ הופ יש יותר מאמינים מלישו". סטאר ופינגרז מאחורי הקלעים(צילום: ירון ברנר)

   

  "גם אם אף אחד לא מכיר אותך ברחוב, יכולות להיות לך שלוש מיליון הקלקות ביוטיוב. ואנחנו מאחורי זה. אוניברסליים. חופשיים ברוחם", הוא אומר ונזכר בעוד ראפר שהיה חופשי ברוחו ואותו הכיר סטאר, טופאק שאקור. "אתה יודע, היינו מעשנים יחד", הוא אומר ומדגים את התנועה בידיו, "הוא היה איש טוב, שינוח על משכבו בשלום".

   

  הישראלים חיממו עבורם את האווירה (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
  הישראלים חיממו עבורם את האווירה(צילום: ירון ברנר)

   

  הערב בבארבי התחיל עם מקומיים רבים שעלו לבמה, תפסו מיקרופון וחיממו את האווירה. די-ג'יי מאש הישראלי הוא זה שהחזיק בהצלחה את כל הלילה, כולל את מופע של "אוניקס". קהל לא גדול נכח אתמול (ב') במועדון הבארבי - וחבל. פינגרז וסטאר, הראפרים הסופר כרזימטיים שגם חוטאים בתפקידים קטנים כשחקנים הלהיטו כל לב שכן פעם שם אתמול. זו היתה מכה אחת חזקה של שעה וקצת. ובאותו הרגע זה באמת לא היה חשוב אם ימי התהילה של "אוניקס" כבר מאחוריה. "אנחנו נהיה פה גם עוד 20 שנה", אמר סטאר, הסתובב ועלה לבמה.

   

  הקהל בבארבי (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
  הקהל בבארבי(צילום: ירון ברנר)

   

  מקפיצים את הלבבות (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
  מקפיצים את הלבבות(צילום: ירון ברנר)

   

  לחיי 20 השנים הבאות (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
  לחיי 20 השנים הבאות(צילום: ירון ברנר)

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  אוניקס על הבמה. חיים בשביל הדרייב הזה
  צילום: ירון ברנר
  לאתר ההטבות
  מומלצים