שתף קטע נבחר

הסערה הבאה בכנסת: טיבי ינאם על קבר ערפאת

מחר יציינו ברמאללה שבע שנים למותו של ראש הרשות, בין הנואמים הבודדים יהיה ח"כ אחמד טיבי שאמור להכריז: "ישראל נוקמת בענף הזית שהוא נשא"

ח"כ אחמד טיבי (רע"מ-תע"ל) צפוי לנאום מחר (יום ד') ברמאללה בעצרת המונית לציון שבע שנים למותו של נשיא הרשות הפלסטינית ומנהיג אש"ף, יאסר ערפאת. בנוסף לטיבי צפויים לנאום בעצרת הנשיא הפלסטיני, אבו-מאזן, ואחיינו של ערפאת, נאסר אל-קידווה.

 

רוחו של ערפאת ממשיכה לנשב:

ברשות ציינו 7 שנים למות ערפאת: "הוא הורעל"

תוניסיה: צו מעצר לסוהא ערפאת בחשד לשחיתות

מול ההיסטוריה, בצל ערפאת / פרשנות על אבו מאזן

 

בשבועות האחרונים עורר טיבי את סערת חברי הכנסת לאחר שהתלווה לאבו-מאזן לאו"ם כדי להגיש את הבקשה ההיסטורית להכרה במדינה פלסטינית. טיבי, ששימש במשך תקופה ארוכה כיועץ של עראפת, המריא במטוס הנשיאותי הפלסטיני יחד עם חברי המשלחת של הרשות.

 

בתגובה, הגישו חברי כנסת תלונות נגד טיבי לוועדת האתיקה ודרשו את כינוסה של ועדת הכנסת בנושא. כעת, הם צפויים לפתוח בהליכים גם בנוגע לנאום המתוכנן ברמאללה.

 

ח"כ טיבי עצמו סירב להגיב, אולם מלשכתו אישרו את הפרטים.

 "טיבי יישא נאום בו יעלה על נס את פועלו הלאומי והמדיני של ערפאת כמנהיג וסמל, אשר הצליח להפוך את העניין הפלסטיני מבעיה של פליטים לבעיה של עם השואף לחירות וחופש ויקרא לפיוס ואחדות בין הפלגים הפלסטיניים", נמסר בהודעת לשכתו.

 

"אין ספק שטיבי יתייחס בדבריו גם למתקפה הגזענית על הערבים בישראל מצד מפלגות הימין", אמר דוברו של טיבי, אחמד מוהנה. "הוא ישוב ויאמר כי ישראל מעמיקה את האפרטהייד בשטחים וכי היא נוקמת בענף הזית שנשא ערפאת בנאומו באו"ם ב-74', ענף שאבו-מאזן ממשיך לשאת כיום".

 

בתגובה לכוונתו של טיבי, פנה ח"כ יריב לוין (ליכוד) לשר הביטחון בדרישה לעשות שימוש בסמכותו ולמנוע את יציאתו של חבר הכנסת לשטח A, שכניסת ישראלים אסורה אליו, פרט במקרים בהם ניתן אישור מיוחד.  ״ח״כ טיבי מנסה לנצל פעם נוספת את מעמדו וזכויות היתר שניתנות לו כחבר כנסת על מנת לשחק תפקיד ראשי בעצרת טרור שנועדה לפגוע במדינת ישראל ואזרחיה. הבגידה הזו חייבת להיפסק ואנו נשים לה סוף כך שנסיעתו של טיבי לרמאללה תהיה כרטיס בכיוון אחד שאין ממנו דרך חזרה״.

 

ח"כ דני דנון הוסיף: ״טיבי ממשיך את הקו הבוגדני כלפי מדינת ישראל ומהווה גיס חמישי בכנסת. לתמוך בדרך ערפאת זאת הסתה לטרור, שדורשת את הרחקתו של טיבי מהכנסת אחת ולתמיד - מקומו בפרלמנט ברמאללה״.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
טיבי. טס עם הפלסטינים לאו"ם
צילום: אוהד צויגנברג
ערפאת ואבו-מאזן ב-2003
צילום: AP
מומלצים