שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  גנץ: נידרש לפעולה התקפית משמעותית בעזה

  הרמטכ"ל דיבר בוועדת החוץ והביטחון על השקט המתעתע סביב רצועת עזה. "לא נוכל להמשיך בסבב ועוד סבב. המהלך צריך להיות יזום ומסודר". הוא התגאה בכך ש"עיכבנו התפתחות המערך הרקטי של הג'יהאד האיסלאמי"

  השקט היחסי שב לדרום בשבועיים החולפים, אבל הרמטכ"ל מתריע - פעולה התקפית היא עניין של זמן. "סבבי ההסלמה האחרונים והפגיעה הן בנפש והן בשגרת החיים של תושבי הדרום, מובילים לכך שצה"ל יידרש לפעולה התקפית ומשמעותית ברצועת עזה", אמר היום (ג') רב-אלוף בני גנץ. "לא נוכל להמשיך בסבב ועוד סבב בעזה. המהלך צריך להיות יזום ומסודר".

   

  בסקירה בפני ועדת החוץ והביטחון של הכנסת, הרמטכ"ל התייחס לפגיעה בחוליית טרור באזור רפיח ב-29 באוקטובר, אז נהרגו חמישה מחבלים ביניהם בכיר מקומי, ואחר כך נורו עשרות רקטות לדרום. "הפגיעה בחוליה הצליחה לפגוע ולעכב את ההתפתחות של ייצור המערך הרקטי של הג'יאהד האיסלאמי", אמר.

   

  גנץ. ממשיכה ההיערכות ל"ספטמבר" (צילום: אביהו שפירא) (צילום: אביהו שפירא)
  גנץ. ממשיכה ההיערכות ל"ספטמבר"(צילום: אביהו שפירא)

   

  בנושא המהלכים הפלסטיניים האחרונים, סביב בקשת ההכרה באו"ם, גנץ הסביר ש"ספטמבר זה לא תאריך, זה תהליך. ההיערכות אינה מאחרינו עדיין. האירועים והמצב עד כה מוכלים, אך אנחנו עוד בהכנות והיערכות וייתכן שבשטח יוצתו ויתפתחו אירועים.

   

  "ככל שהזמן עובר ועל רקע פוטנציאל אכזבה מתמשכת של הפלסטינים, הסיכוי להתפרצות אלימה עדיין קיים", הוא הדגיש, ודיבר על ההיערכות לחטיפת חיילים, שתורגלה השבוע בנוכחותו. "חטיפות לא ימנעו מאיתנו פעילות. מי שימנע חטיפות זה הכוח עצמו ואולי המעטפת שלו. נמשיך בביקורות ותרגילים".

   

  באופן כללי, הרמטכ"ל ניסה לרמוז שוב שאין לקצץ בתקציב הביטחון: "אסור שהפגיעה בתקציב תעלה לנו במחיר מוכנות הכוחות". בהתלקחות הבאה, לדבריו, "נצטרך לקצר את משך הלחימה ככל שניתן. מהירות זאת צריכה להישען על מודיעין איכותי וקצב פעולה מהיר ולכן צריך לשמר מוכנות ולשמר את המשאב האנושי בצה"ל. ללא זאת, אנחנו עלולים לפגוע בהישג של ארבע השנים האחרונות של ההתחזקות של צה"ל".

   

  הוא סקר גם את האירועים באוגוסט ומתקפת הטרור מצפון לאילת.

   "הגבול המערבי בין ישראל למצרים עבר מגבול שעיקרו בנוי להתמודדות עם מסתננים, לגבול שאמור להיות ערוך לפעולות טרור ופח"ע. סיני הפכה להיות אזור שבו מוקמות תשתיות רבות מייצרות פעילות חבלנית עוינת, הן מעזה והן מהג'יאהד העולמי - תוך הפרת הריבונות המצרית", הסביר.

   

  לכן, לדברי גנץ, "הצבא מתאים את כל התפיסה שלו בדרום. כיום עובדים במקביל 30 קבלנים ו-400 עובדים להקמת הגדר בקצב מואץ. 70 ק"מ כבר נבנו". הרמטכ"ל הנחה שעד סוף שנת 2012 כל הגדר תושלם, כ-24 קילומטרים. "ישנה מפקדת חטיבה נוספת מתוגברת בגבול הזה ומשפרים שם את כל יכולות איסוף המודיעין".

   

  בהכנת הידיעה השתתף יואב זיתון
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  הרמטכ"ל בני גנץ. גדר בגבול מצרים עד סוף 2012
  צילום: גיל יוחנן
  מומלצים