שתף קטע נבחר

ביקור פרס בוייטנאם יעלה יותר מ-3 מיליון שקלים

הנשיא ימריא בשבוע הבא יחד עם קבוצת אנשי עסקים ו-16 אנשי צוות. ערוץ 10 דיווח כי רק הטיסה תעלה 2.5 מיליון שקלים. בית הנשיא: "הביקור ישדרג את היחסים בין המדינות"

נשיא המדינה שמעון פרס ייצא בשבוע הבא לביקור בוייטנאם. בערוץ 10 דיווחו הערב (יום ג') כי הביקור יעלה למדינה לא פחות משלושה מיליון שקלים. 

 

פרס ייצא לוייטנאם יחד עם קבוצת אנשי עסקים, שישלמו את חלקם, ועם 16 אנשי צוות מבית הנשיא. המשלחת תצא לוייטנאם במטוס מיוחד, בעלות של 2.5 מיליון שקלים למשלם המסים.

 

בין היתר, יבקר הנשיא בלונג ביי, המפרץ שנבחר לאחד משבעת פלאי תבל החדשים.

חלק מהנסיעה תמומן על-ידי ישראל, וחלקה ימומן על-ידי וייטנאם. בבית הנשיא אמרו לערוץ 10 כי מדובר בביקור היסטורי וחשוב, שיביא הרבה תועלת והכנסות לקופת המדינה.

 

כמו כן, ציינו בבית הנשיא כי לקראת הנסיעה נערך מכרז שבו זכתה אל על שהגישה את ההצעה הזולה ביותר. עוד אמרו בבית הנשיא כי 16 אנשי הצוות יעשו "עבודות שחורות" וכי הם מצטרפים לנסיעה משום שהשגרירות בוייטנאם מונה שלושה עובדים בלבד.

 

מבית הנשיא נמסר בתגובה: "נשיא המדינה ייצא ב-21 בנובמבר לביקור היסטורי ראשון בווייטנאם בהזמנת נשיא וייטנאם כדי לשדרג ולחזק את היחסים האסטרטגיים בין המדינות. הנשיא יוצא בראש משלחת של כ-60 אנשי עסקים הכוללים את ראשי התעשייה הביטחונית ומנכ"לי החברות המובילות במשק בתחומי האנרגיה, התשתיות, התקשורת המים והחקלאות. אל הנשיא יתלוו גם שר המדע והטכנולוגיה ושרת החקלאות והביקור מהווה פלטפורמה לחתימת הסכמים כלכליים רחבי היקף ולסגירת עסקאות כלכליות שישדרגו את היחסים בין המדינות ויכניסו כספים רבים לקופת המדינה".

 

באשר למחירי הטיסה הגבוהים, נמסר כי "בהיעדר קו טיסה ישיר בין ת"א להאנוי, נערך מכרז של סוכנות הנסיעות הממשלתית במטרה לחכור מטוס למשלחת הישראלית וחברת אל-על נתנה את ההצעה הזולה ביותר לטיסה ישירה, עלות חכירת המטוס היא 2.5 מיליון ש"ח. אנשי העסקים מממנים כרטיס עלייה למטוס באופן מלא". הם ציינו כי ממשלת וייטנאם מממנת חלק ניכר מעלות הביקור, והדגישו כי "בית הנשיא פועל על מנת לצמצם עלויות ככל שניתן ובנסיעות הנשיא לחו"ל, הן הנשיא והן הצוות מסביב, עובדים מסביב לשעון כדי לקדם את האינטרס של מדינת ישראל על הצד הטוב ביותר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הנשיא פרס
צילום: חגי אהרון
מומלצים