שתף קטע נבחר

ח"כ שאמה: חיים כץ הוציא עלי חוזה עקב ששינסקי

המערכת הפוליטית מתחממת. ח"כ שאמה הכהן תקף בעמוד הפייסבוק שלו באופן חסר תקדים את עמיתו לליכוד, ח"כ חיים כץ: "הוא מאיים על ראשי ערים וראשי סניפים שלא יתמכו בי, הוא בובה של טייקונים". כץ בתגובה: "הוא לא ראוי להתייחסות"

למעלה מחצי שנה חלפה מאז אישור חוק ששינסקי בכנסת, אבל הוא עדיין מהווה קרקע לעימות פנימי חריף בליכוד. ח"כ כרמל שאמה הכהן פתח היום (ה') חזית אינטרנטית כשתקף בעמוד הפייסבוק שלו את עמיתו למפלגה, ח"כ חיים כץ. לטענת שאמה הכהן, ח"כ כץ "הוציא עליו חוזה" על רקע פעילותו לקידום חוק ששינסקי למיסוי רווחי גז ונפט.

 

ח"כ שאמה הכהן כתב: "ראשי ערים וראשי סניפים בליכוד מספרים לי בדאגה שח״כ חיים כץ מאיים כי מי שיתמוך בי הוא ישחט אותו (פוליטית כמובן), ומבקש שיישבעו בפניו כי הם מתחייבים לכך". ח"כ כץ לא היה מעוניין להגיב לדברים שכתב שאמה הכהן, ואמר כי "דבריו לא ראויים להתייחסות".

 

סערת ששינסקי - כתבות נוספות ב-ynet:

 

ח"כ שאמה הכהן. "התנהגות כץ בריונית וסחטנית" (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
ח"כ שאמה הכהן. "התנהגות כץ בריונית וסחטנית"(צילום: גיל יוחנן)

 

כבר בתחילת 2011, על רקע הדיונים בנושא ועדת ששינסקי, האשים שאמה הכהן את ח"כ כץ שהפעיל את השפעתו על חברי כנסת אחרים לטובת אינטרסים של גורמים חיצוניים, בהם חברות הגז, בניסיון למנוע את אישור החוק ליישום מסקנות ועדת ששינסקי.

 

הבוקר, שמונה חודשים אחרי הדברים הללו, כתב שאמה הכהן בעמוד הפייסבוק שלו כי "חלק טוענים שעשיתי טעות כשהובלתי את חקיקת ששינסקי בכנסת למרות דרישותיו ואיומיו של ח״כ חיים כץ, ושאני עלול לא להיבחר עקב ה'חוזה' שהוציא עלי ח"כ כץ, שפקד כעשרת אלפים מעובדי התעשייה האווירית לליכוד.

 

דיון בהמלצות ששינסקי. "לא להיות בובה של טייקון" (צילום: אבי פרץ) (צילום: אבי פרץ)
דיון בהמלצות ששינסקי. "לא להיות בובה של טייקון"(צילום: אבי פרץ)

 

"אני בז לאיומיו! אני גאה במה שעשיתי ומעדיף להשלים קדנציה אחת באמונה וביושר ולא להיות בובה של טייקון כלכלי או טייקון פוליטי דוגמת ח"כ חיים כץ".

 

עובדים או כבשים?

ח"כ שאמה הכהן הוסיף שעובדי התעשייה האווירית אינם "כבשים" של ח"כ כץ, וכי הם מבינים שהוא נלחם על חוק ששינסקי גם עבורם. "גם רבים מהם מבינים שח"כ כץ פועל כאן ממניעים של חברו הטייקון ומדאגה לאחזקתו האישית במניות ישראמקו הנאמדת במאה שנות שכר עבודה", סיכם.

 

כותרת נוספות בערוץ החדשות:

 

בשיחה עם ynet חזר שאמה הכהן והתייחס לכוחו של כץ בתעשייה האווירית. לדבריו,

הוא פנה ללשכת היועץ המשפטי לממשלה ודרש ממנו לפעול על מנת לעצור תופעה שבה בעל מרות שאחראי לתנאי העסקה וקידום עובדים, יוכל לפקוד אותם לטובת מטרות פוליטיות.

 

את סטטוס הפייסבוק שפרסם הסביר: "בהתנהגותו הבריונית והסחטנית ח"כ כץ אינו מוסיף לעצמו כבוד, בלשון המעטה. איומיו לא מטרידים אותי. אני בז להם. אני מעדיף להיכשל בפריימריס ולא למכור את המדינה כפי שהוא רצה ממני. אני נרדם טוב בלילות בגלל שלא נכנעתי לאיומי ששינסקי, שכן אם לא הייתי נכנע - לא הייתי סולח לעצמי".

 

ועדת ששינסקי מונתה ב-2010 על ידי שר האוצר יובל שטייניץ לבחינה מחודשת של המיסוי על הכנסות מגז טבעי ונפט בישראל - מיסוי ששיעורו נחשב לאחד הנמוכים בעולם. המלצות הוועדה אומצו על ידי הממשלה, ו"חוק ששינסקי" אושר בחודש מרס האחרון. לאחר מכן אמר ח"כ שאמה הכהן בכנסת כי "תהליך החקיקה היה מלחמה לא קונבנציונלית שבה הצליחו הטייקונים לפעול בעורף הדמוקרטיה ולנסות להחדיר למשכן הכנסת סוס טרויאני".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ח"כ שאמה הכהן. "אני בז לאיומיו"
צילום: גיל יוחנן
ח"כ חיים כץ. אין תגובה
צילום: גיל יוחנן
מומלצים