שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  יש לי חלום על עולם נטול הומופוביה

  כמחצית ממדינות העולם אוסרות על קיום הומוסקסואליות בשטחן. ג'וזף וקסלר מאמין שדווקא בתקופה של מהפכות, יש לחבור יחד כדי להפיץ דעות שמקדשות ערכים של שוויון. המטרה: להפוך את החלום למציאות

  לאיש חכם היה פעם חלום. בחלומו תיאר לנו את תקוותו הכה טבעית לשוויון בין בני האדם. אותו חכם מת זמן קצר לאחר ששיתף אותנו בחלום הנשגב שלו. איש אחר, ג'ון לנון שמו, גם לו היה חלום. זמן קצר לפני שהתייאש מהתקווה הוא כתב על כך שיר שהפך במהרה להמנון הדור של תקופתו. אותו לנון מת גם הוא בעקבות החלום והדעות הסובלניות שהציג בו.

   

  נלחמים בהומופוביה בערוץ יחסים:

  נאנסה בגלל היותה לסבית. אלימות הומופובית

  מכתב לרוצח ששינה את חיי

  גאווה? לא בבית ספרינו

  נלחמים בהומפוביה גם בפייסבוק של ערוץ יחסים

   

  איש נוסף, גם לו היה חלום, או יותר נכון - חזון. הוא הציג אותו כמו הראשון, וקיווה לשנות חוק שלטעמו ייצג דעות קדומות במהותן. אם קראתם עד כה, בוודאי ניחשתם נכון - גם הוא מת בעקבות אותו חלום.

   

   

  בעולם שלי אין מדינות. רק אנשים

  גם לי יש חלום. לכולנו יש כמה כאלו המהווים את תקוותינו ועוזרים לנו לקום בבוקר, כל פעם מחדש. החלום שלי נגזר מדעותיהן של שלושת האנשים הדגולים הללו, שלחמו עבור רעיונות שנראים לי כה טריוויאליים, ועדיין מתעקשים נגדם בחלק גדול של הגלובוס.

   

  בעולם בו אנו חיים קיימות מעל 190 מדינות. בחלום שלי, אני לא רואה מדינות, גם שטחים אני לא מצליח לראות, רק אנשים בולטים לי בדמותם. הם כולם שווים מעצם היותם אנשים, והדבר מרגיש לי טבעי כשקיעתה של השמש. כך אמור להיראות כדור הארץ שלנו. לפני שאנחנו מדברים על התחממות גלובלית או פוליטיקה אנחנו צריכים לכבד את האדם כמו שהוא. בדיוק כמונו, אנושי ובעל זכויות.

   

  לא מעט מלחמות נולדו בעקבות מטרה נשגבת זו, אך כעת אנחנו ניצבים במערכה העיקרית בכל הנוגע ליחס כלפי הומוסקסואליות. אמנם כבר ב-1994 קבעה ועדת זכויות האדם של האו"ם שאסור להוציא את ההומוסקסואליות מחוץ לחוק, אך יש כאלו שעדיין מתעקשים שלא לשנות את חוקת מדינתם, וליישם את התקנה. ישנן 80 מדינות כאלו ליתר דיוק, ובצעד חסר פשרות זה, הן מבטלות כל אפשרות לשוויון עולמי על בסיס הרקע האנושי, ומוסיפות להפלות נתח מרכזי מהאוכלוסיה שלהן מדי יום. 

   

  יש לי חלום והוא לא כולל את הקמפיין של בנטון

  יש לי חלום והוא אינו כלול בפרסומת המזלזלת והחדשה של חברת הביגוד "בנטון". זאת שמתיימרת לצאת כנגד השנאה ובסופו של יום מעוררת אותה במכוון וכדי ליצור באז תקשורתי עבור הקמפיין שלה. החלום שלי הוא בעל תוכן ומשמעות, והמטרה הגדולה ביותר באותו חלום היא לגייס אתכם. ברגע שכולנו נילחם למען המטרה החשובה הזו, שאף אדם לא ייפגע בזכויותיו או בגופו עקב היותו יוצא מן הכלל, נצליח להפוך חלום ישן לכדי מציאות.

   

  אני יודע היטב שאינני היחיד החולם לעשות זאת. מלבד אותם אישים דגולים שנרצחו כי הלכו אחרי הלב שלהם, ארגון בריטי לזכויות משפטיות דאג השבוע להזכיר לי את אותו חלום שתמיד מלווה אותי. אותו ארגון מתחיל השבוע בקמפיין משפטי נרחב סביב אותן 80 מדינות האוסרות על קיום הומוסקסואליות בשטחן. המטרה היא לנסות וליצור אפקט דומינו בו יתחילו במדינה אחת (הראשונה שנבחרה היא ליז), ומשם ימשיכו הלאה, בניסיונם להצליח ולהביא אל הגאים זכות קיום בסיסית בכל אותן מדינות חשוכות זכויות אדם.

   

  המדינות הללו, ברובן, מתלוננות באופן עקבי על כך שההומוסקסואליות הינה יבוא מערבי שהגיע אליהן על ידי מעצמות קולוניאליסטיות, כאילו מעולם לא היתה קיימת שם קודם. כמובן שמדובר בבורות היסטורית, כזאת שיש לתקנה ולהכריז עליה בקול. ההומוסקסואליות היתה קיימת שם ובמרבית המדינות היא אף מתועדת. אלו החוקים נגדה שדווקא הגיעו מן המערב.

   

  הזמן לעשות מעשה

  אנו נמצאים כעת בשלב בו נדמה שמרביתו של המערב החל לקבל ולכבד את הקהילה הגאה בזכויותיה הראשוניות, אך לא די בזה. הגיע זמן המהפכה גם למדינות החשוכות. עלינו להפסיק לחשוב אך ורק על עצמנו, ולהתחיל להסתכל הצידה אל אלו הסובלים מחוסר הקידמה והשייכות במדינתם שלהם.

   

   

  לא מעט הומוסקסואלים מוצאים להורג בעקבות נטייתם המינית, ועלינו לקחת את החוק לידיים ולהתקומם על כך. הגיע הזמן להתחלה חדשה עבור גאים רבים מסביב לגלובוס. זהו זמן למציאות הומנית עבור בני האדם בכל מקום וללא כל אפלייה על רקע נטייה מינית.

   

  בשנתיים האחרונות למדנו שניתן לחולל מהפכות, והדבר אפילו קל משנדמה לנו. האינטרנט טרף את הקלפים ועל כולנו לדעת כיצד להשתמש בו כראוי. הפיצו דעות בעד החופש והשוויון והביעו תמיכה במלחמה לקיום הקהילה הגאה באותם מקומות חשוכי דעות. הכוח נמצא בידיו של כל אחד הבוחר להשתמש בו.

   

  יש לי חלום ובכדי להגשים אותו אני זקוק לעזרתכם.

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  הכרויות
  כתבו לנו
  מומלצים