שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם

  הגדוד החרדי יוזם: להאריך השירות לשלוש שנים

  עד היום הם היו קרביים רק שנתיים, ובגדוד "נצח יהודה" בחטיבת כפיר מבקשים עכשיו ללמוד לבגרות במקביל לשירות מבצעי. הערכות אכ"א: ב-2015 יהיו כ-2,400 מתגייסים חרדים

  בצה"ל מתכננים להרחיב את תקופת השירות המבצעי של הלוחמים החרדים: גדוד החי"ר החרדי "נצח יהודה" השייך לחטיבת "כפיר" עשוי לעבור בעוד כשנה מהפכה, במסגרתה תוארך תקופת השירות של מאות לוחמיו החרדיים משנתיים לשלוש שנים מלאות, כמו ביתר תפקידי הלחימה בצבא.

   

  כותרות נוספות מצה"ל:

  מצאנו שקים טובים". הקלטות הקצין שסחר בסם

  ראש אכ"א: נשים צריכות להופיע מעל כל במה

  10 ימי מחבוש לחייל שהשליך אבן על צלם. צפו  

   

  בחטיבת כפיר, בפיקודו של אלוף משנה אודי בן-מוחה, יעבירו בתקופה הקרובה את התוכנית לדרגים הגבוהים בפיקוד מרכז ולאגף כוח אדם, ולפיה שנת השירות השלישית של הלוחמים החרדים תוקדש להשלמת תעודת בגרות במקביל להמשך שירות מבצעי. התוכנית באה מתוך דרישת הלוחמים עצמם. כחלק מהתוכנית, תיפתח במוצב הגדודי כיתה מיוחדת שבה יוכלו הלוחמים ללמוד בין מעצר למארב או בין מחסום לסיור.

   

  הדרישה באה מהחיילים. הגדוד החרדי 2010 (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
  הדרישה באה מהחיילים. הגדוד החרדי 2010(צילום: עידו ארז)
   

  כיום, עוברים הלוחמים החרדים בתום שנתיים של שירות מבצעי לבית הספר המקצועי בסירקין, שם מתאפשר להם לרכוש מקצוע על חשבון הצבא וכן להשלים בגרות. בין המקצועות העיקריים שלומדים הלוחמים החרדים: טכנולוגיה ומקצועות תעשייה קלה.

   

  בחטיבת כפיר סיפרו כי את ההשראה לתוכנית קיבלו מחזונו של נשיא המדינה, שמעון פרס, לפיו כל לוחם בצה"ל יסיים שלוש שנות שירות בהן ילמד גם לתואר ראשון. מודל התוכנית נוסה בעבר בהצלחה בתוכנית נערי מקא"ם (מרכז קידום אוכלוסיות מיוחדות) ובגדוד הסיור הבדואי.

   

  ואם לא די בכך, בגדוד נצח יהודה רושמים בימים אלו היסטוריה נוספת. 7 מלוחמי הגדוד ייצאו לקורס הקצינים היוקרתי בבה"ד 1, כמות שיא של צוערים מאז הוקם הגדוד לפני 11 שנה.

   הקצין החרדי הקרבי הבכיר ביותר שמשרת כיום בצה"ל הוא מ"פ באחת הפלוגות המבצעיות של הגדוד הפועלת בימים אלה בגזרת ג'נין. בנוסף, שני סגני מפקדי פלוגה, גם הם חרדים, ייצאו בימים הקרובים לקורס מפקדי פלוגות.

   

  מרבית הלוחמים החרדים בגדוד, בו משרתים גם בני ישיבות הסדר, נפלטו מישיבות תורניות ובהמלצת ראשי הישיבות גויסו כלוחמי חי"ר מן המניין בהכשרת רובאי 07. כמו בכל גדוד, גם לגדוד החרדי יש רב גדודי, שנותן מענה לחיילים בסוגיות הלכתיות, אך רק לאחר שהתייעץ בדילמות השונות עם מפקד הגדוד, סגן אלוף עמיחי סגל, שהוא הסמכות העליונה בגדוד.

   

  מנתוני אגף כוח אדם עולה כי במהלך 2011 התגייסו לגדוד כ-450 לוחמים חדשים, בנוסף ל-650 חרדים שהתגייסו למסלולים יעודיים אחרים בצבא. באכ"א מעריכים כי המספרים יגדלו בשנים הקרובות וכי בשנת 2015 יתגייסו לשורות צה"ל לא פחות מ-2,400 חרדים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  חיילים בגדוד "נצח יהודה"
  צילום: דובר צה"ל
  מומלצים