שתף קטע נבחר

קרן המטבע מקלה תנאי האשראי למדינות בקשיים

עד עתה מדינות שהזדקקו לסיוע מהקרן הבינלאומית נדרשו לבצע רפורמות מרחיקות לכת במבנה הכלכלי שלהן. כעת, המדינות יוכלו לקבל סיוע ללא כל תנאים מוקדמים. יו"ר קרן המטבע: "השינוי נועד למנוע משברים ומהווה צעד נוסף במטרה ליצור יציבות בכלכלה"

קרן המטבע הבינלאומית הודיעה היום (ג') כי היא משנה את תנאי האשראי למדינות שבקשיים על מנת שאלו לא יהססו לפנות אליה במטרה לקבל סיוע במקרה הצורך.

 

 

עד עכשיו מדינות אשר הזדקקו לסיוע נדרשו לבצע רפורמות מרחיקות לכת במבנה הכלכלה הפנימי שלהן, בעוד שעכשיו המדינות יוכלו לקבל סיוע ללא כל תנאים מוקדמים.

 

מההודעה של קרן המטבע נמסר כי כעת גם מדינות שנחשבות יחסית יציבות וללא מחנק אשראי יוכלו לפנות לקרן המטבע על מנת קבלת קו אשראי גדול יותר.

 

יושבת ראש קרן המטבע, כריסטין לגארד, אמרה כי "השינוי במסגרת האשראי למדינות שבקשיים נועד למנוע את המשבר הבא ולסייע בפתרון המשבר הקיים. בתוך כך תפקידינו לדאוג ליציבות כלכלית לאורך זמן".

 

יו"ר קרן המטבע הבינלאומית כריסטין לגארד, הזהירה מהסיכונים של "עשור אבוד" לכלכלה העולמית אלא אם כן המדינות יפעלו יחד כדי להתמודד עם האיומים על הצמיחה.

 

"בעולם שלנו, אשר הופך תלוי ומקושר יותר ויותר, אף מדינה או איזור לא יכולים להצליח לבד", אמרה לגארד לפני כשבוע בנאום בפני פורום בבייג'ין. "יש עננים שחורים שמאיימים על הכלכלה הגלובלית".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יו"ר קרן המטבע, כריסטין לגארד
צילום: EPA
מומלצים