שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  סדנאות הבמה: תוכנית חדשה פתוחה לקהל
  במסגרת המיזמים חדשים של מרכז סדנאות הבמה בתחום התיאטרון, הקולנוע והמחול תתאפשר לקהל לראשונה הצצה אל מאחורי הקלעים של עבודת שחקנים, כוריאוגרפים וכותבים

  מרכז סדנאות הבמה להכשרת יוצרים בתחומי האמנויות השונים יוצא השנה בשורה של מיזמי תרבות חדשים שבחלקם יהיו פתוחים לראשונה גם בפני קהל ללא תשלום. אחרי שייבאו לישראל את הפורמט המצליח של "הסטודיו למשחק", יקיים המרכז מפגשים אינטימיים בפורמט דומה הפעם עם יוצרים מובילים בתחום המחול.

   

  בין המשתתפים במפגשי "הסטודיו למחול" יהיו גם אוהד נהרין, יסמין גודר, שרון אייל, נועה ורטהיים וארקדי זיידס. מבנה המפגשים, שיתקיימו אחת לחודש, קבוע ויתבסס על שאלון מובנה בשילוב שאלות פתוחות כשבמהלך המפגש יספר כל יוצר על דרכו האמנותית ועל תהליך היצירה כשהקהל יוזמן להשתתף בדיאלוג. 

   

  סדרת מפגשים נוספת שתהיה בחלקה פתוחה לקהל, הפעם בתחום התיאטרון, תנחה הבמאית ומנהלת תיאטרון בית ליסין, ציפי פינס. כיתת האמן תתמקד במחזאות עכשווית, מקומית ובינלאומית מנקודת מבטו של השחקן תוך דגש על בימוי עצמי בניית דמות, בחירות דרמטיות והקשבה לפרטנר. במפגש שינעל את הפרויקט וייערך ב-18 בדצמבר יציגו משתתפי הסדנה בפני במאים, אנשי מקצוע וקהל, סצנות נבחרות.

   

  מרכז סדנאות הבמה ישיק השנה שני פרויקטים חדשים גם הם בתחום התיאטרון. "מועדון טרום בכורה" בניהולו האמנותי של השחקן והכוריאוגרף יחזקאל לזרוב יהווה מעבדה ליוצרים שנתמכים במורי הסדנאות ויציגו באירוע חשיפה שייערך בחודש מרס הקרוב קטעים מתהליך עבודה על יצירות חדשות בפני בפניי מנהלי תיאטרון, במאים, אנשי תרבות וקהל.

   

  יחזקאל לזרוב בהצגה "היה או לא היה". יעביר סדנה (צילום: ז'ראר אלון) (צילום: ז'ראר אלון)
  יחזקאל לזרוב בהצגה "היה או לא היה". יעביר סדנה(צילום: ז'ראר אלון)

   

  פרויקט חדש נוסף הוא "Play By The Book" בהנחיית השחקנית ירדן בר כוכבא שתעבוד עם שחקנים על פרשנות בימתית לספרים ישראלים חדשים שיצאו לאור השנה.

  אירוע חשיפה של העבודות ייערך גם הוא בחודש מרס.

   

  גם בתחום הקולנוע מתחדש המרכז במיזמים חדשים כמו "Writer's Room", בהנחיית התסריטאי אבנר ברנהיימר. הסדנה תתמקד בפיתוח סדרות טלוויזיה משלב הרעיון ועד לכתיבת התסריט. סדנה חדשה נוספת, בהנחיית דניאל רבנר, תוקדש לניו מדיה ותאפשר מסלול פרקטי וכלים למימוש הפוטנציאל שטמון באינטרנט ובניו מדיה.

   

  במקביל ימשיך המרכז לארח סדנאות קיימות גם בתחום הקולנוע כמו "שקט, מצלמים רעש!" בהנחיית שורה של יוצרים בהם רני בלייר, ניר ברגמן, עודד דוידוף, שמי זרחין, דובר קוסאשווילי וערן קולירין, שמתמקדת במשחק מול מצלמה.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים