שתף קטע נבחר

3 פצועים בהפגנה נגד שטייניץ, ביניהם סתיו שפיר

שפיר סיפרה ל-ynet כי ניסתה לחסום מכונית, אליה נלקח אחד המעוכבים לחקירה. לדבריה, הגלגל הימני-אחורי של הרכב עלה על רגלה. היא קיבלה טיפול במקום ולא פונתה לבית החולים. שני מפגינים נוספים נפצעו, אחד מהם סובל מסדק בצלעות

שלושה מפגינים נפצעו הערב (יום ה') בהפגנה מול בית שר האוצר, יובל שטייניץ, במבשרת ציון. אחד מהם מאושפז בבית החולים הדסה עין כרם בירושלים כשהוא סובל מסדק בצלעות. בין הפצועים גם סתיו שפיר, ממנהיגות מחאת האוהלים. לטענתה היא נדרסה על-ידי ניידת משטרה. לא מדובר בדריסה מכוונת.

 

כ-150 מחוסרי דיור הזכאים לדיור ציבורי ופעילים חברתיים הפגינו בדרישה לשקם את מערך הדיור הציבורי. המשטרה התעמתה עם הפעילים שניסו להגיע לביתו של שטייניץ ועיכבה לחקירה שלושה מהם. מהמשטרה נמסר כי מדובר בהפגנה בלתי חוקית וכי המפגינים הפרו את הסדר הציבורי. במשטרה הוסיפו כי לא ידוע להם על הדריסה. "המשטרה נאלצה להשתמש בכוח סביר כדי למנוע מהמפגינים להגיע לבית שר האוצר", נמסר. 

 

הפעילים מסרו כי אחד המפגינים, אוריאל לוי, מאושפז בבית החולים הדסה עין כרם כשהוא סובל מסדק בצלעות בעקבות עימות עם שוטרים. "שוטר ללא תג זיהוי הצמיד את אוריאל לניידת ולאחר מכן גרר אותו מעבר למחסום המשטרתי", טען חברו אורי אופיר, "הניידות הסתירו אותם, וכעבור 5 דקות השוטרים גררו אותו חזרה מעבר למחסום וזרקו אותו אלינו. הוא לא הצליח לעמוד ואמר ששוטר אחד חנק אותו בעוד שני האחרים היכו אותו באגרופים בבטן ובראש. כעבור מספר דקות הוא החל להקיא והתעלף".

 

סתיו שפיר סיפרה ל-ynet כי ניסתה לחסום מכונית, אליה נלקח אחד

המעוכבים לחקירה. לדבריה, הגלגל הימני-אחורי של הרכב עלה על רגלה. היא סיפרה כי פעילים העניקו לה טיפול ראשוני והיא לא נזקקה לפינוי לבית החולים.

 

שפיר אמרה כי היא שוקלת להגיש תלונה נגד השוטרים. "המשטרה נהגה בכוחניות", היא אמרה. "הפגנה מול ביתו של שר האוצר היא דבר לגיטימי ובמצב הקיים גם הכרחי. מהפגנה להפגנה אנחנו חווים יותר אלימות מצד משטרת ישראל, מה שצריך לעורר בכולנו דאגה לעתיד החברה שאנחנו נלחמים עליה".

 

גם למשתתפים אחרים בהפגנה טענות נגד המשטרה. יעל בן יפת, לשעבר חברת מועצת העיר תל-אביב וחברת פורום פריפריה, סיפרה: "פעלו באלימות מול אנשים שבאו לדרוש קורת גג".  מיכל גרינברג, שגם היא הפגינה במקום, הוסיפה: "הגענו להפגנה כדי לדרוש את הכסף שנגנב מהדיור הציבורי. השוטרים צריכים לטפל בזה במקום להתייחס למפגינים כמו אל פושעים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
סתיו שפיר. לא פונתה לבית החולים
צילום: ירון ברנר
מומלצים