שתף קטע נבחר

חשד: חיים גבריאלי תכנן לפגוע בבכיר בעירייה

דודהּ של הח"כית לשעבר נעצר בעקבות הפעלת סוכן סמוי. לפי החשד, הסוכן קיבל מגבריאלי סכין כדי שיפגע במנהל אגף הנכסים בעיריית ת"א, על רקע מאבק משפטי על קרקע בדרום העיר

הפעלת סוכן סמוי סיכלה תוכנית לפגוע בבכיר בעירייה: היחידה המרכזית של מחוז תל-אביב במשטרה עצרה את חיים גבריאלי, אחיהם של ראובן ועזרא (שוני) גבריאלי דודהּ של חברת הכנסת לשעבר ענבל גבריאלי, בחשד שהזמין "פגיעה" במנהל אגף הנכסים של עיריית תל אביב, אלי לוי, עקב מאבק משפטי על קרקע. לפי החשד, גבריאלי צייד את הסוכן בסכין, ותועד כשהוא מסביר לו כיצד לפגוע בלוי. הבוקר (יום ו') יובא גבריאלי להארכת מעצר בבית משפט השלום בתל-אביב.

 

עוד בפלילים:

 

עוד בערוץ החדשות:

 

הסכסוך בין גבריאלי לבין עיריית תל אביב נסוב סביב קרקע יקרת ערך בשטח של 3.5 דונמים ברחוב זרח ברנט בשכונת שבזי שבדרום העיר. היתרי הבנייה על המגרש מאפשרים לבנות נדל"ן בשווי מאות מיליוני שקלים. מדובר בקרקע השייכת למינהל מקרקעי ישראל, ובשעתו אף ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט, ננזף על ידי היועץ המשפטי לממשלה דאז, מני מזוז, על שהתערב בסכסוך. הנושא עמד להידון בבית משפט בימים הקרובים, לצורך פינויו של גבריאלי. את העירייה אמור לייצג בדיון אלי לוי.

 

2,000 שקלים שולמו מראש

על פי מידע מודיעיני שהגיע למפלג המודיעין והבילוש בימ"ר תל אביב, כבר לפני מספר חודשים שכר גבריאלי את שירותיו של עבריין על מנת שזה יפגע בלוי. לגבריאלי היה חשוב, כך מעריכים במשטרה, כי לוי לא יגיע לדיון המדובר וכך יוכל להמשיך להחזיק בקרקע. לפי החשד, העבריין קיבל ממנו 2,000 שקלים מראש כדי לבצע את המשימה.

 

הכניסה לשטח שבמחלוקת, בדרום העיר. בבעלות המינהל (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
הכניסה לשטח שבמחלוקת, בדרום העיר. בבעלות המינהל(צילום: מוטי קמחי)

 

העבריין ששכר גבריאלי פנה לעבריין נוסף כדי שהוא זה שיבצע את העבודה, אלא שבימ"ר - בפיקודו של ניצב-משנה גדי אשד - עקבו אחריהם, וגייסו את "קבלן המשנה", שהוחלט כי הוא יהיה זה שיפגע בבכיר בעירייה.

 

השבוע זימן אליו גבריאלי את הסוכן הסמוי ונתן לו סכין גדולה שבאמצעותה ביקש כי יפגע בלוי, כדי שלא יגיע לדיון. בלשי הימ"ר תיעדו וצילמו את הפגישה, ובסיומה עזב הסוכן את המקום. הבלשים המשיכו לעקוב אחר גבריאלי ואתמול, כאמור, עצרו אותו.

 

עיריית תל אביב. "רצה למנוע מהבכיר לבוא לדיון" (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
עיריית תל אביב. "רצה למנוע מהבכיר לבוא לדיון"(צילום: ירון ברנר)

 

אתמול זומן לוי למשרדי הימ"ר, ושם סיפרו לו החוקרים על התוכניות לפגוע בו. הוא שיתף פעולה עם החוקרים, וציין בפניהם כי הרגיש מאוים. לדבריו,

באחד הדיונים הקודמים בבית המשפט הבחין כי בני משפחתו של גבריאלי צילמו אותו "כדי שיפחד".

 

אין זו הפעם הראשונה שמה של משפחת גבריאלי נקשר לעולם הפשע. במקרה האחרון, לפני כשנתיים הוגש כתב אישום נגד האחים ראובן ועזרא (שוני) גבריאלי, על כך שבאמצעות חברות שבבעלותם וכמה שותפים, הפעילו רשת הימורים לא חוקיים באינטרנט, שכללה קרוב ל-100 אתרים. מדובר בתיק "אינטרנט קפה", העוסק בניהול רשת הימורים בין 2000 ל-2002. יחד איתם הואשם בפרשה גם העבריין מאיר אברג'יל. הם גם הואשמו בהלבנות כספים שהתקבלו מהפעלת הרשת והעלמת הכנסות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חיים גבריאלי בבית המשפט
צילום: מוטי קמחי
"קבלן המשנה" קיבל סכין גדולה. אילוסטרציה
צילום: index open
מומלצים