שתף קטע נבחר

צילום: AP, Getty Images imagebank

עוד יום דמים בסוריה: 26 הרוגים ברחבי המדינה

פעילי זכויות אדם דיווחו כי באזור דרעא ובאילדיב נורו למוות אזרחים, שיצאו ממסגדים בדרך להפגנות. סוריה טרם השיבה להצעת הליגה הערבית להציב פקחים בתחומה

סוריה עדיין לא הגיבה להצעת הליגה הערבית למשטרו של בשאר אסד לחתום על הסכם שיאפשר לפקחים להיכנס לארצו ובינתיים הרג המפגינים במדינה נמשך. פעילי זכויות אדם גולים דיווחו אמש (יום ו') כי 26 בני-אדם נהרגו מאש כוחות הביטחון. פעילים אחרים טוענים כי חיילים ירו למוות ב-11 אזרחים.

 

השבר הסורי - כותרות אחרונות ב-ynet:

 

על-פי הדיווחים, אנשי כוחות הביטחון הסורים ירו למוות באזרחים שיצאו ממסגד, באזור העיר דרעא שבדרום המדינה. ככל הנראה הם רצו למנוע מהם לצאת ולהפגין נגד אסד. דיווחים דומים התקבלו גם מהעיר אילדיב שבצפון המדינה.

 

גם ביום חמישי נהרגו עשרות אזרחים ברחבי סוריה. על ההרוגים ברחבי סוריה שלשום נמנו 13 אזרחים, 23 אנשי כוחות הביטחון ו-15 עריקים. 12 מהאזרחים נהרגו בחומס, ונער בן 15 נהרג מכדור תועה באזור דרעא. בעיר חולה שבמרכז המדינה, נהרגו 11 אנשי כוחות הביטחון בעימותים עם עריקים. חמישה חיילים נהרגו במארב במחוז חמה.

 

בינתיים, בדמשק מאשימים "גורמים זרים" בהתקפה על אוטובוס הטייסים. שישה טייסים וארבעה אנשים צוות טכני נהרגו ליד העיר חומס. בהודעת הצבא נאמר: "מי שיכולים להרוויח מפעולה טרוריסטית זו - הם אויבי המולדת והאומה ובראשם ישראל, דבר המחזק את נחישות כוחותינו המזויינים

 לבצע את כל הדרוש ולשמור על כוננות מתמדת, כדי להגן על המולדת והאזרחים מפני כל יד נפשעת, השואפת לפגוע בדם סורי ולכל מי שמאיים על ביטחון המולדת ויציבותה".

 

עוד נאמר בהודעה כי "הפגיעה הזאת במיטב אנשינו היא הסלמה טרוריסטית מסוכנת, החושפת את הפנים האמיתיות של התוכנית - השואפת לפגוע בבסיס הכוחות המזויינים שלנו. הפעולה מאשרת כי גורמים זרים תומכים בפעולות הטרור הללו, כדי להחליש את יכולות הלחימה האיכותיות של כוחותינו המזויינים".


פורסם לראשונה 25/11/2011 21:24

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הפגנה נגד אסד בחומס. ארכיון
צילום: רויטרס
מומלצים