שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  השרים הפילו את החוק להגבלת עתירות לבג"ץ
  ועדת השרים דחתה פה אחד את ההצעה של לוין ודנון, נתניהו אמר בישיבת הממשלה כי "יש לתקן עיוותים, ונתקן באחריות"

  עננה עדיין מרחפת מעל בית המשפט העליון, אבל השרים הפילו חוק אחד שהיה עלול לפגוע בעצמאותו: ועדת השרים לענייני חקיקה דחתה היום (א') פה אחד את הצעת החוק של חברי הכנסת יריב לוין ודני דנון מהליכוד להגבלת עתירות של עמותות ציבוריות לבג"ץ. לאחר שהיועץ המשפטי לממשלה הודיע כי הוא מתנגד להצעה, הביע גם ראש הממשלה בנימין נתניהו התנגדות להצעת החוק. עם זאת, הבהיר נתניהו כי קיימים "עיוותים במערכות הציבוריות", שיש לתקנם.

   

  בפתח דבריו בישיבת הממשלה, טען נתניהו כי הדמוקרטיה הישראלית איתנה, "אבל איתנותה אינה פותרת אותנו מלפעול לשמרה". הוא אמר כי לכן הורה לגנוז את החוק לשימוע שופטים בפני חברי כנסת והודיע על התנגדותו להצעת החוק בעניין הגבלת עתירות לבג"ץ נגד המדינה, שאכן נפלה כצפוי.

   

  "אפעל כך בכל פעם שיגיע לשולחני חוק שעלול לפגוע בעצמאות בתי המשפט בישראל", הוסיף נתניהו. "אני רוצה להבהיר - בתי המשפט בישראל הם מאבני התווך של הדמוקרטיה הישראלית. הם מוסד חשוב, בריא וחיוני להמשך החיים הדמוקרטיים שלנו כאן. דבר זה אינו עומד בסתירה עם הצורך לתקן עיוותים שנכנסו לכלל המערכות הציבוריות שלנו במהלך השנים ואנחנו נתקן אותם באחריות, בשיקול דעת, ברצינות ולא בהיסחפות חסרת מעצורים".

   

  השר דניאל הרשקוביץ שהתנגד להצעת החוק אמר: "הבעיה אינה מי עומד בפני בג"ץ, אלא הרכב השופטים היושב בבג"ץ. יש לפעול לכך שבית המשפט העליון ישקף את מגוון הדעות בעם, אך הצעת חוק זו אינה תורמת לכך ואינה ראויה".

   

  במקביל, אישרה ועדת השרים פה אחד את הצעת החוק של ח"כ משה (מוץ) מטלון מישראל ביתנו, שהציע להכפיל את מענק השחרור הניתן לחיילים משוחררים ל-20 אלף שקלים במקום 9,300. ההצעה מתייחסת רק לחיילים לוחמים ותומכי לחימה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  נתניהו. התנגד להצעה, רוצה לתקן "עיוותים"
  צילום: AP
  מומלצים