שתף קטע נבחר

"ניתקה ילדיה מהעולם והיכתה: השטן בתוכך"

בת 57 נאשמת שניתקה ילדיה מכל גורם חיצוני, ושנים התעללה בהם נפשית ופיזית. את הבן היכתה, השקתה בוודקה והריצה כדי שייתן לה לישון, והזהירה שאלוהים "ישלח אליו ברקים". בבתה, שאותה קשרה באמבטיה, הטיחה: "השטן נמצא בתוכך"

פרקליטות מחוז ירושלים הגישה היום (ב') לבית משפט השלום בעיר כתב אישום חמור נגד ל', בת 57, תושבת העיר הנאשמת בהתעללות בשני ילדיה. מכתב האישום עולה כי בשנת 1988 הגיעה ל' לישראל יחד עם בתה, שאז הייתה בת ארבע. היא התגרשה מבעלה, וכיוון שחששה שיפגע בה לא רשמה את עצמה ואת בתה במרשם האוכלוסין של ישראל. היא השיגה תעודת זהות של אשה אחרת, והשתמשה בזהותה מאז ועד היום.

 

אחרי כמה שנים, כך נכתב בכתב האישום, יצרה ל' קשר זוגי עם אדם נוסף שלו הרתה. ב-1993 ילדה לו בן, וגם אותו דאגה ללדת בבית ולא לרשום אותו במרשם האוכלוסין מחשש שבעלה לשעבר יאתר אותה. לטענת הפרקליטות, ל' מעולם לא שלחה את בנה למוסד לימודי.

 

בכתב האישום נטען כי ל', שהתגוררה עם ילדיה בצפת, נהגה להכות את שניהם ואיימה על בתה שתקרא למשטרה ותחזיר אותה לאביה. היא לימדה את בתה ובנה שיש לפחד מגורמים רשמיים של המדינה, וחינכה אותם גם להימנע מקשרים עם גורמים מחוץ לבית, כך שהם נשארו בתוכו. היא אמרה לשניים כי רק היא ואלוהים יכולים לעזור להם.

 

לפי כתב האישום, ל' איימה על בנה כי אם ימרה את פיה, אלוהים "ישלח ברקים" ויפגע בו, וכי הוא יישרף בגיהנום. לבתה אמרה כי השטן נמצא בתוכה, וכי יש לה קשרים עם השטן כך שבאפשרותה לספר לה מה תוכניותיו. לדברי הפרקליטות, ל' נהגה לאיים על בנה כי תשלח אותו לבית ספר שבו לא יוכל לראות את משפחתו או למוסד חינוכי שבו יפגעו בו מינית.

 

קשירה באמבטיה ומים לצינון היצר

בכתב האישום נכתב כי כשהייתה בת 12, ניסתה בתה של ל' להתאבד משום שחשבה שמגיע לה עונש ושהיא חוטאת. היא ניסתה לחתוך את צווארה בעזרת סכין מטבח, ואף שדיממה סירבה אמה לפנות אותה לטיפול רפואי מחשש לסיוע חיצוני כלשהו. מדי פעם הייתה ל' משקה את בנה בוודקה ומריצה אותו ברחבי הבית כדי שיתעייף ויישן מבלי להעיר אותה. בשנים 2002-2005 הייתה מכה אותו באגרופים ובמקל, ואף הייתה שופכת עליו מים באמצע הלילה.

 

עוד נטען בכתב האישום כי ל' ובנה היו ישנים באותו החדר בביתם, ואם בנה היה זז או מפריע לה לישון היא הייתה צועקת עליו. כמה פעמים אף שמה על פניו כרית ואמרה לו שהפעולה הזו תוציא ממנו את השטן, וכך היא תוכל לישון מבלי שהשטן ילחש באוזניה דברי חטא. ל' גם הייתה מכה את בתה באמצעות מקל, קושרת אותה באמבטיה ושופכת עליה מים קרים כדי שהיצר המיני שלה ייעלם.

 

הפרקליטות מאשימה את ל' בעבירות של התעללות בקטין, תקיפת קטין, תקיפה סתם, איומים והתחזות לאדם אחר. במקביל לכתב האישום הגישה הפרקליטות בקשה לעצור את האם עד תום ההליכים. במהלך הדיון בבקשה למעצר אמר פרקליטה של ל', עו"ד איתן להמן, כי היא נמצאת בטראומה מאוד גדולה מהמעצר שלה.

 

עו"ד להמן אמר הערב: "כתב האישום וחומר החקירה הראשוני מלמדים כי מרשתי אינה אותה אם מתעללת שניסו לציירה מלכתחילה. למעשה, עדויות האם והבת כאחת מצביעות על האם כקורבן של מצבה. לפני כ-24 שנה ברחה האם עם בתה מארה"ב לאחר שנתגלה כי האב התעלל בה מינית, וכדי לא להחזירה לשם הסתירה את זהותה. מכאן ואילך שרשרת של טעויות, הנחיות ברורות ומפגשים בארץ עם גורמים שליליים גרמו למצב הנוכחי. בטוחני שבסופו של יום גם הפרקליטות תבין כי הדרך הנכונה בתיק זה היא דרך הטיפול והשיקום ללא ענישה, בפרט במקרה של אישה אומללה ומוכת גורל זו".

 

השופט אברהם רובין קבע כי יש לעצור את ל' עד להחלטה אחרת וכי תועבר לבדיקה אצל הפסיכיאטר המחוזי, שיבדוק את מצבה הנפשי ואת מידת כשירותה לעמוד לדין.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מים קרים כדי שהיצר המיני ייעלם (אילוסטרציה)
צילום: shutterstock
עו"ד איתן להמן: "היא לא אם מתעללת"
צילום: גיל יוחנן
מומלצים