שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  גבול לבנון: עונשים ל-10 לוחמים שסירבו פקודה
  חלק מהלוחמים מגדוד שקד של גבעתי נשלחו לכלא ואחרים לריתוק של חודש ימים, לאחר שהתעלמו מפקודות שקיבלו ממפקד המחלקה. קרוביהם טוענים שהחיילים סובלים מיחס משפיל מצד המ"מ

  "מיני מרד" בחטיבת גבעתי: עשרה לוחמים מגדוד שקד של חטיבת גבעתי, שעוסק בחודשים אלו בתעסוקה מבצעית בגזרה המרכזית של גבול לבנון, נשפטו בגין סירוב פקודה קולקטיבי במחאה על מה שהגדירו כיחס משפיל מצד מפקד המחלקה. כך נודע היום (ג') ל-ynet. שניים מהם נשלחו לכלא ועל שמונת האחרים הוטל ריתוק של חודש.

   

  מרד בצה"ל - כותרות אחרונות ב-ynet:

   

  עוד בערוץ החדשות :

   

  בחטיבה הסגולה רואים בחומרה את המקרה בגזרה רגישה. הלוחמים טענו בפני מפקד הפלוגה והגדוד כי הם זוכים ליחס משפיל מצד מפקד המחלקה שלהם, שלטענתם כלל גידופים קשים ופוגעניים. עוד סיפרו על דחיפה אלימה מצד המ"מ כלפי אחד החיילים. קרוב משפחה של אחד הלוחמים שנשפטו סיפר ל-ynet: "הם סבלו ממנו במשך שבועות ארוכים, ולמרות שכבר לא יכלו יותר, הם לא חצו את הקו האדום ולא נטשו את המוצב ולא נמנעו מלקיים משימות מבצעיות, אך אם המצב לא ישתנה אין ספק שגם זה יגיע".

   

  לדברי אותו קרוב, "לא מדובר בחייל בודד או בשניים, אלא ביותר מחצי מחלקה, לוחמים עם מוסר גבוה שמתקשים לתפקד ולהילחם תחת אותו מפקד". הורה לחייל אחר ציין כי "חיילים עזבו לתפקידי תומכי לחימה במפקדה בחודשים האחרונים, והם נותרו עם כוח אדם מצומצם. מפקדיהם הבכירים של החיילים קראו להם לנסות ולפתוח דף חדש עם המפקד, אך לאחר שהמצב לטענתם לא השתפר, הם הגישו נגדו קבילה לנציב קבילות החיילים במשרד הביטחון".

   

  מפקד גדוד שקד שוקל מחדש בימים אלו את התאמתו של מפקד המחלקה לתפקידו, בשל בעיות מקצועיות שהתגלו בתפקודו, אך לא בשל התנהגותו לחייליו.

   

  מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "מפקד המחלקה המוזכר בפנייה לא נשפט בשל אלימות מכל סוג שהוא וכמובן שלא נקנס על כך. מדובר באירוע בו חיילים פעלו שלא על פי הפקודות ולא ביצעו את הנדרש מהם, ועל כן נשפטו בהתאם לחומרת מעשיהם".

   

  המידע הראשוני התקבל באימייל האדום  

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים