שתף קטע נבחר

מקלחת חמה? אל תדליקו דוד בין 17:00 ל-21:00

חברת החשמל קוראת לציבור להסיט השימוש במכשירים עתירי אנרגיה בשעות הערב. גל הקור גורם לעלייה בלתי צפויה בביקושים. לפיכך נערכת החברה למחסור בעתודות ייצור חשמל

עקב מזג האוויר הקר שאופייני במיוחד לשעות הערב בימים האחרונים מבקשת חברת החשמל להסיט את השימוש במכשירי חשמל עתירי אנרגיה לשעות הערב המאוחרות, ובמיוחד להשתדל לא לעשות שימוש במכשירים אלה בין השעות 17.00 ל-21:00.

 

 

מדובר בין היתר במכשירים הבאים: מדיח כלים, מכונת כביסה, תנור אפיה, כיריים חשמליים, דוד חשמלי, שואב אבק וכדומה. תקלות בלתי צפויות ביחידות הייצור מקשות על החברה להתמודד עם מענה לכל הביקושים בשעות השיא.

 

גל הקור של הימים האחרונים גורם לעלייה בלתי צפויה בביקושים. לפיכך נערכת החברה למחסור בעתודות ייצור חשמל החל משעות אחר הצהריים המאוחרות.

 

החברה צופה כי הביקוש לחשמל יגיע לקראת שעות אחר הצהריים המאוחרות לכ-8,800 מגוואט כאשר היכולת של החברה לספק חשמל תעמוד על 9,300 מגוואט בלבד. מדובר ברזרבה של כ-500 מגוואט בלבד הנחשבת לנמוכה ביותר ואשר דורשת היערכות תפעולית שונה מן הרגיל.

 

מנכ"ל החברה, אלי גליקמן, אמר היום, כי משק החשמל בישראל סובל בשנים האחרונות ממחסור חמור בעתודות ייצור ועל כן המצב הרגיש והשברירי אליו נקלע בשנים האחרונות, מחייב את הגורמים המקצועיים לפעול להגדלה משמעותית ברזרבת החשמל לרבות הקמתן של יחידות ייצור נוספות מוקדם ככל הניתן .

 

גליקמן הוסיף:"הכלכלה הישראלית חייבת להישען על משק חשמל מודרני ומתקדם ואינה יכולה להרשות לעצמה מצבים בהם אספקת החשמל ללקוחות החברה ולאזרחי המדינה תלויה על תיל חשמלי דק מאוד". ציין גליקמן .

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבישי זיגמן
מתי להפעיל?
מומלצים