שתף קטע נבחר

ברקת: נילחם בהדרת נשים מהמרחב הציבורי בי-ם

ראש העיר ירושלים נאם בעצרת בהשתתפות נשים יהודיות וערביות והבהיר כי לא יסכים לאפליה נגדן בעיר הקודש: "במקומות שהדבר הזה קיים, אנחנו נלחמנו ונמשיך להילחם"

ראש העיר ירושלים, ניר ברקת, הבהיר אמש (יום ג') כי לא יסכים להדרת נשים מהמרחב הציבורי בעיר הקודש. ברקת אמר את הדברים בעצרת של נשים יהודיות וערביות תחת הכותרת "אלימות נגד נשים - זה נוגע לכולנו".

 

הידיעות שעניינו אתכם החודש:

תיק פתוח: איפה המיליונים משוד הכספות הגדול?

 

"בנושא הדרת נשים, חד-משמעית, תחת כל עץ רענן הבהרנו בצורה ברורה שאני

ועיריית ירושלים לא נאפשר הדרת נשים במרחב הציבורי", אמר ראש העיר, "ובמקומות שהדבר הזה קיים, אנחנו נלחמנו ונמשיך להילחם בשיתוף פעולה אמיץ עם משטרת ישראל. לעיתים המשטרה מובילה ולעיתים העירייה מובילה זאת".

 

"החרדים לא מפעילים לחץ" 

ברקת הבהיר כי מדובר ב"עמדה עקרונית ואנחנו יודעים לעמוד מאחוריה. אני קורא לכולם להבין שבירושלים קורים דברים טובים. שואלים אותי אנשים אם מפעילים עלינו לחצים - חד משמעית אף חבר מועצה מהמגזר החרדי לא מפעיל לחץ. אולי לא כולם רוצים שזה יהיה ככה, אולי חלקם מבקשים התחשבות, אבל אף אחד לא מפעיל עלינו לחץ". 

 

ראש העיר ציין כי המרחב הציבורי בירושלים שונה ממה שהיה לפני שנבחר

לתפקידו. "אני זוכר את בנות מחולה (להקת ריקוד), שכיסו אותן בשקים לפני הבחירות הקודמות. בקדנציה זו הן רוקדות על חומות העיר העתיקה ובאירועים רבים ורשמיים של עיריית ירושלים".

 

ההתבטאות של ברקת באה אחרי שורת מקרים של הדרת נשים מהרחב הציבורי בבירה, ביניהן הורדת דמויות נשים מפרסומות והפרדה בחגיגות שמחת תורה במאה שערים. בעקבות ההפרדה במאה שערים עתרה רחל עזריה, חברת מועצת ירושלים, נגד העירייה בדרישה לבטל את ההפרדה. בתגובה, ולמרות ביקורת ציבורית רחבה, נטל ראש העיר את סמכותיה בטענה ש"עתירה של חברת מועצה כנגד העירייה מנוגדת להסכם הקואליציוני".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ברקת. "ריקודים על החומות"
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים