שתף קטע נבחר

מרידור: "אין שלום אם הפלסטינים לא יוותרו על י-ם"

בראיון לגלי צה"ל תקף ח"כ דן מרידור את העובדה שמתנהל משא ומתן, למרות שהפלסטינים דורשים זכות שיבה לפליטים וריבונות על שכונות ערביות בירושלים

"בניגוד לשני המועמדים לראשות הממשלה, האומרים איך כל אחד מהם יעשה שלום, אני חושב שהדבר האמיתי לומר הוא, שלא יהיה שלום עד שהפלסטינים לא ישנו עמדותיהם בכמה נושאים, ובעיקר זכות השיבה וירושלים". במלים אלה תקף ח"כ דן מרידור בראיון לגלי צה"ל, את ראש הממשלה אהוד ברק, על ניהול המשא ומתן עם הפלסטינים במצב הנוכחי.
"אם לא יהיה שינוי בעמדה הפלסטינית והם ירצו להמשיך בזכות השיבה, כמתברר באופן חד וברור בימים האחרונים, או שירצו לקחת מאתנו את ירושלים, אז זה לא יהיה זה. ההסכם חשוב לנו מאוד אבל הוא חשוב לא פחות לאחרים. יכול להיות שיותר מ-50% מהציבור מוכן לפשרה בעניין ירושלים אבל אני מעולם, וגם הפעם, לא קבעתי דעתי לפי הסקרים או הרוב", אמר.
את סירובו לדון בנושא ירושלים עם הפלסטינים הסביר מרידור בכך שמעולם לא היה שלטון ערבי על חלקים מירושלים. "מתי בהיסטוריה שלטה על השכונות הערביות מדינה ערבית, חוץ מהכיבוש הירדני? למה ליצור תקדים? מה שחשוב לפלסטינים אינן השכונות הללו, אלא דווקא העיר העתיקה והר הבית. זה מה שחשוב להם, לא שכונת אבו דיס. אם היתה שאלה של הזזת גבולות הייתי אומר את דעתי, אך אנו שברנו את קו ההגנה היציב שבנינו מחוץ לירושלים ואיננו מסוגלים לייצב קו הגנה בתוך העיר". מרידור טוען כי אפילו קלינטון אמר בקמפ דיוויד שהוא יודע שישראל לא יכולה לחלק את ירושלים.
"בקשר לראייתי את הדברים באופן חד צדדי", אמר מרידור, "יש לזכור שמלכתחילה אנו, באופן חד צדדי, הקמנו כאן מדינה יהודית ללא הסכמת הערבים. בכאב לב גדול התעוררתי מהחלום של ארץ ישראל הגדולה, ואמרתי שצריך ללכת לפשרה. אך יש גבול. אני מוכן לכל מיני הסדרים כדי שיהיה לפלסטינים בירולשים אפשרות לנהל את חייהם במידה רבה".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ארכיון ידיעות אחרונות
מרידור. התעוררתי בכאב לב מהחלום של ארץ ישראל גדולה
ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים