שתף קטע נבחר

צפו: נתניהו מחנך את חסון לדבר "בדרך ארץ"

נאום תוקפני של חבר האופוזיציה מעל בימת הכנסת נקטע במפתיע על ידי ראש הממשלה. "כשהייתי פרלמנטר צעיר, תמיד אבל תמיד, דיברתי בנימוס לראשי ממשלה", אמר נתניהו לחבר הכנסת חסון, שתקף אותו על "הונאת דו"ח טרכטנברג"

מה גרם לראש הממשלה לצאת מכליו? חבר הכנסת, יואל חסון, מקדימה ספג היום (רביעי) "שיעור בנימוסין והליכות" מבנימין נתניהו במהלך נאום במליאת הכנסת. חבר האופוזיציה תקף את ראש הממשלה על רקע הפרסום כי המלצות ועדת טרכטנברג בנוגע למיסוי נידונו בממשלה עוד לפני המחאה החברתית.

 

הרקע לביקורת: "המחאה נוצלה ליישום תוכנית המס של נתניהו"

 

חבר הוועדה, יורם גבאי, אמר היום ל-ynet כי הייתה כוונה לאשר את הרפורמה במיסוי בלי קשר לגל ההפגנות. "דו"ח טרכטנברג היה מסע הונאה מבית מדרשך", אמר בתגובה ח"כ חסון מעל בימת הנואמים במשכן. בין נבחרי הציבור שהאזינו לדבריו היה ראש הממשלה, שישב בכיסאו במליאה.

 

"אי אפשר להתעלם ממה שאמר היום יורם גבאי שחשף את פעילות הרמייה של הממשלה הזאת", הצהיר חבר קדימה שפנה ישירות לנתניהו: "מה שהוא חשף, אדוני ראש הממשלה, הוא הונאה אחת גדולה. שאתה הונית את הציבור. אתה נתת לציבור להאמין שהדו"ח הזה הוא חדשני".

 

חסון המשיך לתקוף את מדיניות הממשלה, בעוד נתניהו בינתיים נותר אדיש לביקורת. "הגבלת את טרכטנברג בדיוק לגבולות הבסיסיים של האידיאולוגיה הכלכלית הימנית קיצונית שלך", תקף חסון,

"אדוני ראש הממשלה, הוכחת שוב פעם שאין לך באמת ולא היה לך, אדוני ראש הממשלה כל כוונה להתייחס ברצינות לכל אלה שיצאו בקיץ האחרון למחות. זלזלת בציבור, המצאת להם וועדה, דברים שאתה נוהג לעשות שוב ושוב ולזרות חול בעיניו של הציבור".

 

נתניהו, שבדרך כלל מתעלם מנאומי האופוזיציה, חרג בשלב זה ממנהגו. ראש הממשלה הרים ראשו מדפים שבהם עיין והשיב לחסון. "אולי תלמד קצת לדבר יותר בדרך ארץ, קצת יותר", הגיב נתניהו. הוא המשיך "לחנך" את חבר האופוזיציה: "תאמין לי, הייתי פרלמנטר צעיר בגילך, תמיד אבל תמיד דיברתי בדרך ארץ, לראשי ממשלה במיוחד. דיברתי בנימוס, לא תקפתי, לא את ראש הממשלה אהוד אולמרט, ולא את ראש הממשלה אהוד ברק".

 

נתניהו הביע תקווה שחסון "אולי ילמד לדבר" עד הכנסת הבאה, וסיים את דבריו בחידוד העצה העוקצנית: "אני מציע לך - תלמד לדבר בדרך ארץ. אבל זה אני אומר לך כעצה לפני הכנסת הבאה. תזכור מה שאני אומר לך". ממלא מקום יו"ר הכנסת, ח"כ יצחק וקנין (ש"ס) שניהל את הדיון סיכם באומרו: "דברי חכמים בנחת נשמעים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נתניהו לחסון: "תזכור מה שאני אומר"
צילום: גיל יוחנן
"נתניהו זורה חול בעיני הציבור", ח"כ חסון
צילום: נועם מושקוביץ
מומלצים