שתף קטע נבחר

יצחק תשובה: אזרים עוד כסף לדלק נדל"ן

בעל השליטה בקבוצת דלק הודיע כי יסכים להזרים עוד כסף לדלק נדל"ן, מעבר לסכום הראשוני עליו דובר במתווה הסדר החוב - 250 מיליון שקל. תשובה לא נקב בסכומים שיזרים ואמר: "אני מוכן להגדיל השתתפותי במסגרת הסדר שיגובש"

יצחק תשובה, בעל השליטה בקבוצת דלק, יזרים ל דלק נדל"ן כספים מעבר למה שהוצע במתווה שגיסש פרופ' אמיר ברנע להסדר חוב בחברה, כך הודיע היום (ה') בעל השליטה בדלק נדל"ן וקבוצת דלק בהודעה שמסר לעיתונות.

 

 

יצחק תשובה מסר: "שבתי ובחנתי במהלך הימים האחרונים את המתווה שהוכן לחברת דלק נדל"ן שהוצע על ידי פרופ' אמיר ברנע ושמעתי את הביקורות ואני קשוב לה. במשך שלוש השנים האחרונות נעניתי בחיוב לבקשות החברה לסיוע כספי - מתוך אמונה שבכך תצליח להעלות על דרך חדשה.

 

"גם היום אני נכון להמשיך ולסייע לחברה במטרה לעזור לה לצלוח את התקופה ולהבריא אותה, ולשפר את המתווה שהכין פרופ' ברנע עבורה. אני מוכן להגדיל את סכומי השתתפותי במסגרת ההסדר שיגובש, ולהזרים לחברה סכומים נוספים, מעבר לסכומים שצוינו בהצעה של ברנע, וזאת במסגרת מתווה מקובל שיוסכם בין כל הצדדים".

 

קבוצת דלק, בניהולו של אסי ברטפלד ובשליטת יצחק תשובה (64.3% מקבוצת דלק), רכשה היום 51.9% ממניות השליטה בכהן פיתוח תמורת 275 מיליון שקל לפי שווי של 530 מיליון שקל - גבוה ב-47% משווי השוק של החברה הבוקר. מלבד הרווחים שיגרפו בעלי השליטה בכהן פיתוח, את הרווח הגדול ביותר תגרוף קבוצת דלק שתקבל רווח הון של 2.4 - 2.9 מיליארד שקל כתוצאה מהעסקה. 

 

דלק נדל"ן דיווחה אתמול על הפסד ענק של 234 מיליון שקל ברבעון השלישי. מאז תחילת השנה גדל הגירעון בהון העצמי של חברת הנדל"ן מ-1.16 מיליארד שקל ל-2.2 מיליארד שקל, בעקבות ההפסדים שרשמה החברה.

 

דלק נדל"ן נקלעה לקשיים בעקבות המשבר העולמי שפקד את השווקים בעולם ופעלה בשנתיים האחרונות ליישום תכנית אסטרטגית למימוש והשבחת נכסים בעלי פוטנציאל ליצירת ערך. במסגרת תכנית המימושים, מכרה החברה מתחילת שנת 2010 נכסים בהיקף כספי של למעלה מ-5 מיליארד שקל, ביניהם בניין Bell בקנדה, חברת רודשף בבריטניה ועוד.

 

במסגרת המתווה של אמיר ברנע להסדר החוב, הוא מעריך כי לחברות הבנות של דלק נדל"ן יש פוטנציאל השבחה משמעותי ולכן עדיף מתווה ההסדר המוצע על כל הצעת פירוק. ברנע מעריך כי לאלעד ישראל פוטנציאל השבחה של 150 מיליון שקל וב-DGRE פוטנציאל השבחה של 600-500 מיליון שקל.

 

ח"כ כרמל שאמה הכהן (ליכוד), יו"ר ועדת הכלכלה, מסר בתגובה להודעתו של תשובה כי "שוב הוכח שהשילוב של תקשורת מבקרת ואמיצה עם פיקוח פרלמנטרי אמיתי, ובזמן אמת, כמו גם העלאת הנושא לראש סדר היום, יעיל לא פחות מחקיקה. אני מברך את מר תשובה שהרים את הכפפה שזרקה לו אתמול ועדת הכלכלה, והודעתו היא קודם כל לטובתו, שכן לא הציבור ולא הכנסת היו סולחים לו אם היה מצליח להשחיל דרך איזו פרצה את הצעתו המקורית. כל עוד מר תשובה ישקול את טובת הציבור, ועדת הכלכלה תשקול גם את טובתו וההיפך".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יצחק תשובה
צילום: גיל יוחנן
מומלצים