שתף קטע נבחר

משבר הכוננים הקשיחים – הסיום באופק?

חברת Western Digital עומלת על השבת מפעליה שהוצפו לפעילות, חברת Nidec החזירה 9 מתוך 10 מפעליה לפעילות

חברת Nidec, שמייצרת מנועים ורכיבים אחרים לכוננים קשיחים, הודיעה כי תשעה מתוך עשרת מפעליה שנפגעו בשטפונות בתאילנד חזרו לפעילות, בין אם במיקומם המקורי ובין אם במיקום זמני חלופי.

 

עוד ב-HWzone

 

לפני כחודשיים, שטפונות פגעו במדינה שמהווה את לב ליבה של תעשיית הכוננים הקשיחים העולמית, והביאו לפריצתו של משבר חריף בשוק – מחירי הכוננים הוכפלו ואף שולשו לפתע, לצד תחזיות שחורות שדיברו על מחסור שישפיע על השוק לכל אורך השנה הבאה.

  

חברה Nidec הייתה פחות מוכרת לחלוטין לצרכן הביתי עד לאחרונה, ואז התגלה שפגיעה במפעליה הביאה לפגיעה ביכולות הייצור של כל שוק הכוננים הקשיחים, כולל יצרניות שעל פניו כלל לא הושפעו מההצפות. מפעליה של Nidec שחזרו לפעילות עדיין אינם עובדים בהיקף מלא, אך צפויים להגדיל את התפוקה בשבועות הקרובים, מה שעתיד להביא לשיפור הדרגתי בזמינות הכוננים הקשיחים בשווקים ולהורדת מחיריהם בהתאם.

 

גם Western Digital עדכנה בכל הנוגע למאמצי ההתאוששות שלה ושל מפעליה בתאילנד, אשר מצאו עצמם טובלים בכמה מטרים של מים במהלך חודש אוקטובר האחרון. יצרנית הכוננים הקשיחים מדווחת כי חלק ממפעלה בבנג-פאין חזר לפעילות ב-30 בנובמבר, כשבוע לפני לוח הזמנים הפנימי שאותו קבעה לעצמה החברה. חלק אחר של אותו מפעל צפוי לחזור לפעילות רק לקראת מארס 2012, ובנוסף, מפעל נוסף של החברה הממוקם בנבנקורן עדיין מוצף חלקית וצפוי להגיע לייבוש מלא בתוך עשרה ימים. 

 

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים