שתף קטע נבחר

2 נערות חשודות בביצוע "תג מחיר" בבסיס צה"ל

הוארך ביומיים מעצרן של פעילות ימין החשודות בהשחתת כלי רכב וציוד צבאי בחטיבה המרחבית בנימין בספטמבר האחרון - השתיים מכחישות את החשדות. עמותת "חוננו" המייצגת את הנערות: "מקווים שגם תיק זה יסתיים בלא כלום"

התפתחות בחקירת אירוע ה"תג מחיר" שהתרחש בספטמבר האחרון בבסיס צה"ל של החטיבה המרחבית בנימין: אחר הצהריים (א') הוארך ביומיים מעצרן של שתיים משבע הנערות החשודות בפגיעה ברכוש צה"ל ובכריתת עצי זית של פלסטינים. היום אישרה המשטרה כי השתיים, פעילות ימין מוכרות, חשודות בביצוע פעולת התג מחיר בבסיס, במהלכה הסתננו לחטיבה המרחבית, ניקבו צמיגים של רכבים צבאיים וריססו כתובות גרפיטי בגנות פינוי המאחזים.

 

השחתת כלי הרכב הצבאיים בספטמבר (צילום: באדיבות חדשות  ערוץ 10) (צילום: באדיבות חדשות  ערוץ 10)
השחתת כלי הרכב הצבאיים בספטמבר(צילום: באדיבות חדשות ערוץ 10)

 

תג מחיר - כתבות נוספות בערוץ החדשות של ynet:

 

מקורבים לבנות מסרו כי הן מכחישות קשר למעשים המיוחסים להן והוסיפו שלמשטרה אין ראיות הקושרות אותן לאירוע. השתיים נעצרו בעבר בחשד להצתת רכב של פלסטיני, אך לאחר תקופה בת 10 ימי מעצר הן שוחררו מכיוון שלא נמצאו ראיות.

 

"אחת הבנות כבר נעצרה בעבר ונשארה שבעה חודשים במעצר בית", אמר מקורב לעצורות. "אבל אחר כך התברר שהתיק נגדה נתפר והיא שוחררה.

מדובר בצעירה שפעילה מאוד בנושא המאחזים והעובדה הזו שמה אותה תחת כוונת ופשוט תופרים לה תיקים".

 

העצורות מיוצגות על ידי עו"ד עדי קידר מעמותת "חוננו", שמסייעת משפטית למתיישבים וחיילים בסוגיות שונות. מ"חוננו" נמסר בתגובה: "שמות שתי הנערות עלו כבר לפני מספר חודשים במהלך חקירה של חשוד אחר בפרשה, אך הן לא סומנו לחקירה בעניין. אם הן כל כך מסוכנות, מדוע לא נעצרו במשך כל החודשים הארוכים הללו? אנו מביעים תקווה שגם תיק זה יסתיים בלא כלום, כמו שורה ארוכה של חשדות לתגי מחיר".

 

כאמור, השתיים נעצרו לאחרונה יחד עם חמש צעירות אחרות החשודות ב"פשיעה לאומנית" - ההגדרה החדשה שהוענקה לפעולות המכונות "תג מחיר". לטענת המשטרה, שבע הצעירות הגיעו באוקטובר לאוהל צבאי שהוצב סמוך ליישוב אש קודש, פיזרו לכל עבר את הציוד וגרמו נזק. בנוסף, הן חשודות כי לקחו חלק בכריתת מאות עצי זית של פלסטינים, סמוך לכפר קוסרא שבגזרת צפון בנימין.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תג מחיר בחטיבת בנימין. "אם הן מסוכנות, מדוע לא נעצרו עד עכשיו?"
צילום: באדיבות חדשות ערוץ 10
מומלצים