שתף קטע נבחר

כמה אירוני: זאקרברג נחשף

בעקבות באג בפייסבוק, משתמשים יכלו לחשוף תמונות חסומות של משתמשים אחרים, כולל של האזרח מספר אחת ברשת החברתית: מארק זאקרברג

באג זמני בפייסבוק אפשר למשתמשים גישה לתמונות פרטיות של מרק זאקרברג. על פי מאשבל, חברי פורום לפיתוח הגוף היו הראשונים שעלו על הטעות, והם שפרסמו שלב אחר שלב כיצד ניתן לחשוף תמונות של משתמשים חסומים.

 

שלב 3: עירום או פורנוגרפיה ()
שלב 3: עירום או פורנוגרפיה

 

שלב אחרון: הנאה ()
שלב אחרון: הנאה

 

עקיפת החסימה כללה שישה שלבים פשוטים, כאשר רצף ההקלות החל בדיווח על משתמש שהוא מציף תכנים פורנוגרפיים. על פי הטלגרף, ההנחיות לחשיפת התמונות הסתובבו ברשת במשך שבועיים והתקלה סודרה רק אתמול (ג). עד שהתקלה טופלה, גולשים הספיקו לגשת לתמונות פרטיות של זאקרברג ולפרסמן באתר לשיתוף תמונות תחת הכותרת: It's time to fix those security flaws Facebook (הגיע הזמן לתקן את פגמי האבטחה בפייסבוק).

לתמונות >>

 

חלק מהתמונות שפורסמו מוגדרות כפומביות ולמעשה כולנו יכולנו לראות אותן גם לפני הבאג. אך כמה מהן, כמו למשל התמונה בה זאקרברג מגלגל סושי או אוחז בתרנגול (כפי הנראה) מת – לא היו זמינות לצפייה לפני כן. התרנגול אגב לא צריך להפתיע אתכם, שכן זאקרברג כבר הצהיר שהוא שואף לאכול בשר רק של בעלי חיים שהוא שוחט בעצמו. מאד "נד סטארק" מצידו.

  

 

 

מעבר למבוכה האישית שזאקרברג ודאי חש, התקרית, ותזמונה, מביכה את חברת פייסבוק כולה. רק לפני שבוע נחתם הסכם עם רשות המסחר הפדרלית בארצות הברית בו הבטיחה פייסבוק לא לרמות את משתמשיה בכל הקשור למידע פרטי של המשתמשים. דובר פייסבוק אמר בתגובה שהבאג הופיע לתקופה מוגבלת וכי לא כל משתמשי פייסבוק היו חשופים לפגיעה. "פרטיות המידע של המשתמשים שלנו נמצאת בראש סדר העדיפויות, ואנו משקיעים משאבים רבים להגן על האתר שלנו ועל האנשים המשתמשים בו".

 

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים