שתף קטע נבחר

סוף למשבר? המתמחים אישרו ההבנות עם האוצר

296 מתמחים הצביעו בעד ההסכם עם האוצר ו-163 התנגדו. היועצים המשפטיים של הצדדים מנסחים הסכם סופי

הרופאים המתמחים אישרו בצהריים (יום ד') את ההבנות עם משרד האוצר, ברוב של 296 בעד לעומת 163 נגד. בעקבות ההחלטה צפויים הצדדים לחתום בקרוב על הסכם מחודש, שיסיים את המשבר במערכת הבריאות - שהחל בחודש אפריל.

 

משבר המתמחים - כתבות אחרונות

מצביעים: מתמחי שיבא ורמב"ם קיבלו את ההסכם

מתמחי איכילוב ומאיר מעכבים את אישור ההסכם

מסתמן: ההסכם עם הרופאים ייבחן אחרי 3 שנים

 

נציגי הרופאים המתמחים הודיעו למתווכים בהליך ההידברות בינם לבין האוצר, פרופ' מוטי מירוני והשופט בדימוס פרופ' יצחק זמיר, כי הושג רוב להסכמות שעלו מההידברות. מספירת הקולות של הרופאים המתמחים, שהגישו בעבר את מכתבי ההתפטרות, עולה כי רובם תומכים בהסכם. בהודעה שפרסמו כתבו המתמחים: "כפי שנהגנו לאורך כל המאבק נכבד את החלטת הרוב ונתייצב כאיש אחד מאחורי ההבנות שהושגו".

 

במהלך היום חששו נציגי המתמחים, שהשתתפו בהידברות עם האוצר, כי לא תהיה הסכמה מצד הרוב להסכם. אז התקבלו התוצאות מבית החולים איכילוב, בו הצביעו 59 מתמחים נגד ההסכם ו-38 בעדו. לאחר שהתקבלו התוצאות מבית החולים בתל-אביב הבינו המתמחים כי יש רוב להסכם וכך ניתן האור הירוק להמשיך לפעול לפתרון המשבר.

 

"הצלחה לאוצר"

ד"ר אבי גדות, מתמחה בבית החולים איכילוב המתנגד להסכם, אמר: "נציגי המתמחים שישבו במשא ומתן השיגו את ההסכם הכי טוב שאפשר היה להשיג, במסגרת המגבלות של האוצר וההסתדרות הרפואית. אני חושב שזו הצלחה של האוצר לקבור את הרפואה הציבורית בישראל, שעולה להם כסף כמו שבריאות הציבור עולה להם כסף".

 

הוא המשיך בביקורת על ההסכם: "הרפואה הציבורית פשוט לא כלכלית ולכן הם לא מעוניינים בה. הם רוצים רפואה לעשירים, שלא

 תעלה להם שקל ותכניס להם כסף. מנהיגי המדינה, שמאותן סיבות לא מעוניינים ברפואה ציבורית מתחבאים אחרי פקידי האוצר, שיעשו את העבודה המלוכלכת בשבילם, כדי שהם לא ייפגעו אלקטורלית".

 

בשעות אחר-הצהריים ממשיכים הצדדים ויועציהם המשפטיים לנסח את ההסכם. ברגע שיאושר ההסכם הצדדים יחתמו עליו. עם זאת, בשלב זה הצדדים לא ממהרים לברך על המוגמר - משום שעדיין אין חתימה רשמית. הצדדים חוששים כי משהו ישתבש. כאשר ההסכם ייחתם, ימשכו המתמחים את מכתבי ההתפטרות שלהם ויסירו את האיום מעל מערכת הבריאות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הפגנת מתמחים בחודש שעבר
צילום: גיל יוחנן
מומלצים