שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  תואר דוקטור לשם כבוד יוענק למיכאל גורביץ'

  תואר לשם כבוד יוענק למנהל האמנותי של תיאטרון החאן, מיכאל גורביץ', על ידי האוניברסיטה העברית בירושלים. מנימוקי חבריי הסנט: "החאן בניהולו נחשב היום לטוב והמאתגר שבין תיאטרוני ישראל"

  האוניברסיטה העברית בירושלים תעניק תואר דוקטור לשם כבוד לבמאי מיכאל גורביץ', המשמש בעשור האחרון כמנהלו האמנותי של תיאטרון החאן. ההחלטה התקבלה פה אחד בסנט של האוניברסיטה העברית, שביקש לבטא הכרה בתרומתו המשמעותית של גורביץ' לזירת התרבות הישראלית.

   

  "אמנותך זכתה כבר להכרה גורפת. כבמאי הבית של תיאטרון הבימה לשעבר ובתפקידך

  הנוכחי כבמאי וכמנהלו האמנותי של תיאטרון החאן, העלית את רמתו האמנותית של התיאטרון לפסגה שלא נודעה כאן שנים רבות. תיאטרון החאן בניהולך נחשב היום לטוב ולמאתגר שבין תיאטרוני ישראל", נכתב בנימוקי הענקת הפרס שהדגישו בנוסף את הפריחה הנדירה והפופולריות לה זוכה תיאטרון החאן - מבלי לפגוע ברמתו האמנותית.

   

  "הענקת לתיאטרון איכות ירושלמית מקומית מרתקת", הוסיפו והדגישו, "הצלחת לבנות אמון בין הקהילה הירושלמית לבין התיאטרון, אמון שהוא נדיר ביותר בעולם התרבותי העכשווי הבנוי על גירויים מתחלפים תדיר, ועל ניתוק חוזר ונשנה של מגעי הקהל והאמנים. אמון זה הוא יצירתך האמיתי והוא חורג מהגדרתך כמחזאי-במאי רב כישרון". בנימוקיהם התייחסו חבריי הסנט גם לתפיסתו האמנותית הייחודית של גורביץ' שגורסת כי יצירה חייבת לנבוע מן ההקשר שבו היא מוצגת, לא פחות מאשר ממקורותיה התרבותיים הקודמים.

   

  "היצירה נובעת ממעשה ההצגה עצמו ומן המקום שבו היא מוצגת, במובן המקיף ביותר של מושג זה", סיכמו את נימוקיהם חברי הסנט. בהתייחסות לאופי ניהולו של גורביץ' כתבו: "מנהיגותך ככותב, במאי ומנהל אמנותי, נעשית בסגנון מיוחד, בגובה העיניים, נקי מפולחני אישיות ומהילה מלאכותית של פאתוס אמנותי ומעמד". התואר יוענק לגורביץ' במסגרת העצרת השנתית של חבר הנאמנים של האוניברסיטה, הנערך מדי שנה על הר הצופים בירושלים.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מיכאל גורביץ'. העניק לחאן איכות ירושלמית מקומית מרתקת
  צילום: גדי דגון
  לאתר ההטבות
  מומלצים