שתף קטע נבחר

קרובי לי זיתוני: "לא נעשה דבר, המדינה ויתרה"

במסגרת המאבק להסגרת דורסיה מצרפת, פנו בני משפחתה וחבריה של זיתוני לנשיא פרס וביקשו את עזרתו. "אנא תמוך בזעקתנו", ביקשו. הפרקליטות: ההליכים תחת איסור פרסום

חבריה ומשפחתה של לי זיתוני, שנדרסה למוות לפני כשלושה חודשים בתאונת פגע וברח בתל אביב, פנו לנשיא המדינה, שמעון פרס, וביקשו את עזרתו במאבק להסגרת החשודים בדריסתה מצרפת. "אנחנו רואים שלא נעשה כלום, והשניים האלה מסתובבים חופשי. הם אזרחים חופשיים, ולצורך העניין יושבים בשאנז אליזה ושותים קפה", אמרו היום (א') ל-ynet.

 

עוד בערוץ החדשות :

 

במכתב שכתב רועי פלד, בן זוגה של זיתוני, נטען כי "לא יעלה על הדעת שאנשים אלה יחמקו מן החוק ולא יועמדו לדין צדק. אין זה המקרה הפרטי שלי או של לי, זוהי חובתו המוסרית של כל אדם לקיים את הצווים 'לא תעמוד על דם רעך' 'וצדק, צדק תרדוף"'.

 

נשיא המדינה, שהוגדר במכתב כ"לוחם למען הצדק", התבקש "לגנות ולהוקיע את פשעם של הדורסים ודבר בריחתם. פנייתך האישית אל הגורמים הרלוונטיים ואל ראשי הקהילה היהודית בצרפת עשויה להפעיל לחץ ולהביא אותם להסגיר את

עצמם כדי להעמידם לדין. כבוד הנשיא, אנא תמוך בזעקתנו הקוראת לשלטונות החוק בצרפת לחרוג ממנהגם ולהסגיר את הפושעים לישראל".

 

במקביל, התלוננו חברי מטה המאבק על הפסיביות, לטענתם, שאפיינה את הפרקליטות במסגרת המקרה. "מה נעשה עד היום בתיק הדריסה? האם הוגשה תלונה לצרפתים נגד הדורסים? האם הפרקליטות פועלת להסגרת שני האנשים האלה? במטה המאבק לא מקבלים יותר מדי תשובות לשאלות האלה", אמר ל-ynet אלעד סאסי, יועץ התקשורת של מטה המאבק. "הצרפתים אומרים שלא נעשה כלום, הצרפתים משקרים? אנחנו מחכים לשמוע מה מדינת ישראל עשתה עם התיק הזה". 

 

הפגנה למען הסגרת דורסי לי זיתוני לישראל (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
הפגנה למען הסגרת דורסי לי זיתוני לישראל(צילום: ירון ברנר)

 

לדברי סאסי, "אנחנו מכבדים את החוק ואת צו איסור הפרסום שהוצא על החקירה, אני יוצא מנקודת הנחה שהם באמת

פועלים והם לא רוצים שנדבר על מנת שזה לא יפגע בחקירה, אבל מצד שני אנחנו רואים שלא נעשה כלום, והשניים האלה מסתובבים חופשי".

 

ממשרד המשפטים נמסר בתגובה כי "לא נוכל להרחיב על המגעים המתנהלים עם הגורמים הרלוונטיים, שכן קיים צו איסור פרסום הכולל את כל ההליכים בתיק, שממילא הם חסויים מטבעם. יחד עם זאת, נציין כי שיתוף פעולה בין מדינות בהליכים כאמור אינו מתבסס על 'תלונות' (אותם מגישים אנשים פרטיים), אלא על אפיקים אחרים".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לי זיתוני
הוריה של זיתוני בהפגנה למען הסגרת דורסיה
צילום: ירון ברנר
רועי פלד ותמונת בת זוגו בעבר. "חובה מוסרית"
צילום: אבישג שאר-ישוב
מומלצים