שתף קטע נבחר

בתים מדברים

אנחנו יכולים לחיות בבית שלנו, אותו עצבנו וסידרנו על פי ראות עינינו ועדיין לחוש כמו זרים בתוכו. שרונה פומס על האנרגיה שיש בבית וכיצד היא יכולה להשפיע על האנרגיה האישית שלנו

בתים יכולים גם הם לדבר, להיות שלווים, שמחים, צועקים, נחנקים ובוכים כמו האנשים המתגוררים בהם. אירוע חדשותי בזמנו דיווח כי דרמה גדולה אירעה בבית של משפחת שליט במצפה הילה. צינור מים התפוצץ והמשפחה לא ידעה במשך כשבועיים. אחד השכנים הבחין במים שגולשים החוצה והזעיק את אביבה. הנזק היה אדיר. השיפוץ הסתיים יום לפני קבלת הבשורה המשמחת על עסקת השחרור. האם סיומו של השיפוץ סייע ל"חדש" את האיכות האנרגטית של הבית או שמא הבית חש באופן סימבולי בשובו של גלעד?

 

שיפוץ משמעותי משנה לעיתים אנרגיה של בית - שתי איכויות אנרגטיות חולקות את חייהן בבתים שלנו משפיעות עלינו ובאותה מידה גם משפיעות עלינו: האנרגיה הרעה המכונה "שא צ'י" והאנרגיה הטובה "שנג צי".

 

ריח לא נעים בכניסה לבית באפו הסובייקטיבי של המריח, טעמו של אוכל שבושל בחיפזון, בכעס ובאין ברירה, סדקים בקירות, נזילות, טחב או חדר עייף ועמוס מבטאים שא צ'י. הבית מושפע מאנרגיות מגוונות כמו של אנשים המתגוררים בהם.

 

כשאנו מתגעגעים לאוכל של סבתא בזמנים בהם מתכונים מתוחכמים ומשופרים מופיעים באינטרנט, אפשר לומר שזה לא רק האוכל אלא בעיקר האנרגיה הבאה מהלב של סבתה שהכינה אותו, לאנרגיה מזינה זו נקרא "שנג צ'י" .

 

מרגישים את הצ'י

  • הצ'י ניכר בפנים חרושות, אצל אנשים מדוכאים, עייפים וחסרי שקט.
  • בתים עם אווירה כעוסה משפיעים על מי שנכנס בעיקר אם סוג זה של אנרגיה זר לו.
  • חיבור בין אנשים לבית משתקף בשיקולים לוגיים אך בעיקרו סמוי מן העין והוא המכריע אם אדם יבחר בבית או לא.
  • יש בתים נעימים ויש בתים לא מזמינים - נתחבר לבית שישקף את מצבנו הרגשי, נחוש בו נוח אך בית זה אינו בהכרח בית עם שנג צ'י.

 

רבים מלקוחותי סיפרו לי שהם נאלצו באין ברירה להתגורר בבית שהם לא התחברו אליו מלכתחילה וכיון שהם חשים חוסר סיפוק מתמשך בבית הם הזמינו ייעוץ. באופן דומה תהליך שיפוץ ובנייה של בית שלווה במחדלים, כעס, ויכוחים, קונפליקטים ותסכול המוטבעים בקירות הבית וממתינים לדייריו החדשים המצפים מצדם בכיליון לבית שרק נראה חדש אך הוא אינו באמת כזה - אנרגיות של אנשים אפשר ל"טהר" אך לא ניתן ל"טהר" אנרגיות המגיעות מצ'י (אנרגיה) של כוכבים וזמן המשורשים בבית עם לידתו.

 

כולנו מתגוררים בבית עם ישות אנרגטית נוספת המכונה בית, מתוך נקודת מוצא שאין הבדל בין חומר לבין אנרגיה. האם אתם קשובים לבית שלכם או מזניחים אותו ואת עצמכם?

  

שרונה פומס, פנג שואי 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
איך אתם מרגישים בתוך הבית שלכם?
צילום: אמיר לוי
מומלצים