שתף קטע נבחר

האסון בניסוי תעש: נבדק אם ההרוג חצה קו יורים

שעות אחרי הניסוי הקטלני בצפון, השאלות לגבי נסיבות מותו של עובד התעשייה הצבאית עדיין רבות יותר מהתשובות. במשטרה חוששים משיבוש החקירה, ובתעש מבהירים: "לא נאמר דבר שנכחיש לאחר מכן"

נסיבות מותו של עובד תעש שנהרג הבוקר (יום א') במהלך ניסוי תחמושת בצפון, עדיין בגדר תעלומה - ובמערכת הביטחון נזהרים מהסקת מסקנות פזיזה. "מדובר באירוע ביטחוני לכאורה, אך מדובר באזרח ולא בחייל", ציינו במשטרה, "כל פרט נוסף עלול לשבש את הליכי החקירה".

 

בסיס אליקים בו אירעה התאונה. הוכרז שטח צבאי סגור (צילום: אבישג שאר-ישוב) (צילום: אבישג שאר-ישוב)
בסיס אליקים בו אירעה התאונה. הוכרז שטח צבאי סגור(צילום: אבישג שאר-ישוב)

 

מהמעט שידוע עולה כי העובד, תושב עפולה בן 55, נפגע מירי בפלג גופו העליון במהלך ניסוי בשטחי האימונים של בסיס אליקים. פרמדיקים של מד"א הגיעו למקום מיד לאחר האירוע, אך לא נותר להם אלא לקבוע במקום את מותו. מאחר שמדובר בזירה צבאית, הועבר הטיפול בהרוג לאחריות חיל הרפואה, ואילו האזור הוכרז שטח צבאי סגור.

 

עוד בערוץ החדשות:

גורמים מדיניים: אובמה לא עושה די נגד איראן

הצעירה מרמלה התייצבה במשטרה: 'לא נחטפתי'

 

החקירה הראשונית טרם קבעה סופית אם האיש נפגע מנשקו שלו או מנשק של אחד מחבריו למטווח, אולם אחת ההשערות היא שההרוג חצה את קו היורים ונורה מכדור תועה. גופתו הועברה לנתיחה פתולוגית וחקירה בליסטית במכון לרפואה משפטית באבו כביר שבתל אביב.

 

"המשטרה בשיתוף הצבא מבצעים תחקיר של האירוע, אשר יש בו

מספר גורמים", אמר דובר מחוז חוף במשטרה, רב-פקד ערן שקד, שסירב להוסיף פרטים. בצה"ל הסתפקו בתגובה לפיה האזרח נהרג בזמן ניסוי תחמושת של עובדי התעשייה הצבאית, ובחברה עצמה לא שפכו אור על האירוע. "עד שלא יהיו ממצאי חקירה אמינים, לא נאמר דבר שנצטרך להכחיש לאחר מכן", אמרה דוברת תעש, רונית אפשטיין.

 

בתעשייה הצבאית נקטו משנה זהירות ובהוראת המנכ"ל, אבי פלדר, הופסקו כל ניסויי החברה. כמו כן, הוחלט על הקמת ועדת בדיקה בראשות הסמנכ"ל, תת-אלוף (מיל') צבי פוקס, שחקר החלה בחקירת נסיבות התאונה, במקביל לחקירה המשטרתית.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אזור המטווח, לאחר התאונה
צילום: אבישג שאר-ישוב
מומלצים