שתף קטע נבחר

תושבי ת"א החליטו, וכיכר דיזנגוף תשוב לרחוב

מפלס הכיכר המפורסמת, שנחנכה ב-1938 והוזנחה מאוד בשנים האחרונות, יורד לגובה הרחוב וחניון ייבנה תחתיה, כך קבע הציבור בסקר עירוני. גורמים בעירייה תוקפים את ההחלטה: "פתרון גרוע, חשד לשיקול כלכלי מאחורי הכוונה"

סוף לכיכר דיזנגוף במתכונתה הנוכחית. ראש העיר תל-אביב, רון חולדאי, הנחה אתמול (יום ב') את גורמי העירייה להתחיל בתכנון שיפוץ הכיכר מחדש. המשמעות בפועל: הורדת הכיכר למפלס הרחוב ובניית חניון עירוני תחתיה. כצפוי, עוררה ההחלטה גם ביקורת.

 

עוד בערוץ החדשות :

 

עתידה של כיכר דיזנגוף, שנחנכה ב-1938, העסיק את תושבי העיר בשנים האחרונות, שהתבקשו להשתתף בחודשים האחרונים בסקר עירוני ולבחור בין מספר חלופות אפשריות: שיפוץ הכיכר במתכונתה הנוכחית, הורדתה למפלס הרחוב ופיתוח גינה במרכזה, או פיתוח גינה במרכזה ובניית חניון תחתיה.

 

מבט מלמעלה על הכיכר (צילום: צביקה ישראלי, לע"מ) (צילום: צביקה ישראלי, לע
מבט מלמעלה על הכיכר(צילום: צביקה ישראלי, לע"מ)
 

על פי תוצאות הסקר שפורסמו על ידי העירייה, 61% מהתושבים העדיפו להוריד את הכיכר למפלס הרחוב, לעומת 37%, שבחרו בהשארת הכיכר במפלס הגבוה. בעירייה הודיעו עוד כי על מנת להסיר ספק ולקבל תוצאה מובהקת יותר, הוחלט גם לבצע סקר המשך, ממנו עלה כי 53% מהתושבים מעדיפים שייבנה חניון, זאת מול 39% שהשיבו בשלילה.

 

התוצאות הובילו כבר להקמת קבוצות מתנגדים ברשת האינטרנט, הגורסות כי אין צורך בעוד חניון באזור, וכי הקמתו מהווה נזק סביבתי. יואב לרמן, תושב העיר, אמר ל-ynet כי "העניין העיקרי הוא אם אתה יכול ליצור מרחב איכותי מעל חניון, דבר

שעד היום לא הצליחו בעיר. בתל אביב אין אף מרחב משמעותי מעל חניון - גם לא בגינת החשמל או בכיכר אתרים. זה לא עובד, אין צל ולא צמחו עצים".

 

יואב גולדרינג, חבר המועצה מתנועת "עיר לכולנו", הוסיף כי "לצערי, אנחנו רואים שוב את מדיניותו של חולדאי בשיא צביעותה. רק הבוקר הוא הצהיר על מחויבות לתחבורה ציבורית ובערב אנחנו מתבשרים על יצירת חניון נוסף. כיכרות מעל חניונים כבר התגלו כפתרון גרוע. פתחי האוורור המכוערים והמכוניות המתנקזות לאזור יעלו את זיהום האוויר הגבוה ממילא. אני חושד ששיקולים כלכליים עומדים מאחורי הכוונה שבה יזם החניון יממן את עבודות הורדת הכיכר".


פורסם לראשונה 13/12/2011 00:03

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עומר הכהן
כיכר דיזנגוף. תורד לרחוב
צילום: עומר הכהן
חולדאי. שיקולים כלכליים?
צילום: מוטי קמחי
יואב גולדרינג. "פתרון גרוע"
מומלצים