שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  שביתה בג'סר א-זרקא: חצי שנה בלי משכורת
  "המקרר שלנו ריק, אין לי כסף אפילו בשביל הדברים הבסיסיים", מספר עובד המועצה המקומית. ראש המועצה טוען מצדו: הצעד לא חוקי, מדובר רק ב-25 עובדים

  עובדי המועצה ומערכת החינוך בג'סר א-זרקא הכריזו היום (ג') על שביתה, לאחר שלא קיבלו משכורות בששת החודשים האחרונים.

   

  עוד דיווחים על מאבקי הרשויות:

  ברשויות שבתו לאות הזדהות עם העו"סים  

  ראשי רשויות: לצאת לרחוב ולזכור את זה בקלפי

   

  ראש ועד העובדים, ראפע אבו-עסבה, אמר ל-ynet: "לא נשאר חלב ולא לחם בבתי העובדים. את ההמחאות שלנו לא מכבדים בבנקים, אין להן כיסוי. אנחנו חיים במצב נפשי וחברתי מאוד קשה ובלתי נסבל, וצריך להפסיק את הזלזול בנו". לדבריו, "חלק מהעובדים התחילו לסכן את עצמם והם פונים לשוק השחור כדי לקבל הלוואות. השביתה שלנו תימשך עד שנקבל את כל המשכורות שלא קיבלנו מזה שישה חודשים. לא יכול להיות שמשפחותינו יסבלו מחוסר אחריות של הגופים האחראים".

   

  מחלקת הרווחה הושבתה אף היא, ולא מעניקים בה שירות לתושבים. העובדת הסוציאלית אריג' בואקנה, הסבירה: "אי אפשר לעבוד בתנאים כאלה. האיחור בתשלום המשכורות נמשך כבר שלוש שנים, וגורם לנו לבוא לעבודה בלי חשק".

   

  עובד אחר סיפר: "המקרר בבית ריק. אני מתבייש מבני משפחתי - אני לא מצליח להשיג כסף אפילו לקנות את הדברים הבסיסיים. נאלצתי לפנות לחברים ולקרובי משפחה כדי לקבל כסף, אבל אין לי מושג איך אחזיר להם. על ראש המועצה להציע פיתרון דחוף, לפני שננקוט עוד צעדים, יותר קשים".

   

  ראש המועצה, עז א-דין עמאש, סיפר כי נחתם הסכם בין המועצה ורואה החשבון של ועד העובדים, ועל פיו יש לפתור את עניין המשכורות, אך לדבריו "הוועד מצדו פגע בהסכם בשל השביתה. בסוף השבוע האחרון קיבלו העובדים משכורות של החודש האחרון. ובכלל, מדובר רק ב-25 עובדים. אנו מבינים את מצוקת העובדים, לכן עלינו להיאבק
  יחד כדי להסדיר את כל הבעיות. השביתה לא חוקית ולא מקצועית. צריך להפסיק אותה מיידית, מפני שלא נמסרה לנו התרעה לשביתה. כולם יודעים על המצב הכלכלי הקשה במועצה ואנו הולכים לבצע תוכנית הבראה כדי שכל העובדים יקבלו את מה שמגיע להם".

   

  ממשרד הפנים נמסר כי הרשות המקומית היא המעסיקה והיא אחראית לשלם את שכרם, "משרד הפנים פועל לפתרון הבעיות הכלכליות של מועצת ג'סר א-זרקא ואנו מקווים שימצא פתרון שיאפשר המשך מתן שירות לתושבים במקום".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ראפע אבו עסבה. אין לחם
  צילום: alarab.net
  עז אלדין עמאש. תוכנית הבראה
  צילום: סאמי עלי
  המקרר ריק
  צילום: סאמי עלי
  מומלצים