שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  מסי העישון יעלו פי חמישה - אבל לא על סיגרים

  שר האוצר חתם על צו שיעלה את המס על טבק לנרגילות ולמקטרות בכ-480%. המס על סיגרים יעלה בכ-20% בלבד. כתוצאה מכך, שיעור המס על סיגרים, שהיה עד כה הגבוה ביותר מקרב מוצרי הטבק, יהיה מעתה הנמוך ביותר. ברשות המסים מסבירים: הדין שונה כי סיגרים אינם טבק בתפזורת

  שר האוצר חתם אמש (ב') על צו המעלה את מס הקנייה על כל סוגי הטבק בתפזורת (טבק לנרגילות ולמקטרות) לרמה אחידה של 279.56 שקל לק"ג. החל מאישור הצו, מס הקניה על טבק יעלה מ-50 שקל לק"ג ל-279.56 שקל לק"ג. יישום הצו כרוך באישור של ועדת הכספים של הכנסת.

   

  המס על סיגרים יעלה גם הוא, מרמה של 54% מעלות הטבק או 40 שקל לק"ג לפחות, לרמה של 65% מעלות הטבק או 50 שקל לק"ג ומעלה.  

   

  העלאת המס היא צעד משלים להעלאת המס על הסיגריות, שהתבצעה בתחילת שנת 2009. העלאת המס על הסיגריות העלתה את מחיר הסיגריות בשיעור של 1.5 - 2 שקלים לחפיסה ואת מחירה המינימלי של קופסת סיגריות ל-9.5 שקלים.

   

  יש לציין כי מדובר בהעלאה של כ-480% בשיעור המס על הטבק בתפזורת לעומת העלאה של כ-20%  בשיעור המס על סיגרים. שיעור המס על הסיגרים, שהיה עד כה הגבוה ביותר מקרב מוצרי הטבק, יהיה מעתה הנמוך ביותר. ברשות המסים מסבירים כי הדין השונה לסיגרים נובע מכך שלא מדובר בטבק בתפזורת המשמש למוצרי עישון שונים.

   

  במשרד האוצר מסבירים כי "העלאת המס הינה בהמשך להחלטת הממשלה, להטיל על שר האוצר לבחון את המלצות הוועדה הציבורית לצמצום העישון ונזקיו. לאור העובדה ששני המוצרים (טבק לנרגילה וטבק למקטרת) הינם בעלי השפעות חיצוניות שליליות ולאור השאיפה למיסוי אחיד על כלל מוצרי הטבק, הוחלט לקבוע כי מס הקניה על כל סוגי הטבק לעישון יהיה אחיד בגובה של 279.56 שקל לק"ג". 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  המקצוענים
  צילום: איי אף פי
  הסיגרים: המס יעלה ב-20% צילום אילוסטרציה
  צילום: איי אף פי
  צילום: דודו בכר
  הנרגילות: המס יעלה ב-480%
  צילום: דודו בכר
  מומלצים