שתף קטע נבחר

"בן-אליעזר מתיר את דם המתנחלים"

זעם בימין בעקבות דבריו של שר הביטחון לשעבר, שטען כי היה צריך לירות לעבר מתפרעי הימין שתקפו קצינים. יו"ר מועצת שומרון: "מנהלים מסע הסתה פרוע וצבוע"

"מי שקורא לירי על מתיישבים רוצה להבעיר תבערה גדולה בתקווה להיבנות מעיי האפר", כך הגיב בצהריים (יום ד') ח"כ אריה אלדד (האיחוד הלאומי), לדבריו של ח"כ בנימין בן אליעזר, שטען מוקדם יותר: "חבורה של פושעים לקחו לבנה, הכניסו לסמח"ט במוח וכמעט הרגו אותו. חבל שלא עצרו אף אחד, חבל שלא ירו, חבל שלא הגיבו". 

 

דיווחים נוספים על המתיחות בשומרון:

פלסטינים נואשו מלהתלונן על פגיעות

השרים: נוער הגבעות - ארגון טרור

גנץ על האלימות באפרים: אבסורד בלתי נתפס

 

בן-אליעזר (העבודה) שכיהן בעבר כשר ביטחון, תקף את היחס הסלחני למתפרעים מהימין: "זה פשוט טרור. הייתי עד לטרור כזה בעבר שהסתיים ברצח ראש הממשלה". הוא אמר את הדברים בדיון שנערך בוועדת החוץ והביטחון, יממה לאחר תקיפת קציני צה"ל והחדירה לבסיס בשומרון, וכמה שעות אחרי הצתת מסגד בירושלים.

 

אלדד הוסיף: "אין ספק שיש יותר מדי משוגעים בארץ. לצד גינוי חריף לפעולות 'תג מחיר' נגד ערבים חפים מפשע, מסגדים וחיילי צה"ל, יש לגנות התרת דמם של המתנחלים. אין ספק שדרושה בדחיפות מנת שפיות למערכת: שיהודים לא יזרקו אבנים על חיילי צה"ל ושחיילי צה"ל לא יירו חלילה על יהודים".

 

שותפו לסיעה, ח"כ אורי אריאל, טען כי "זקנותו של פואד מביישת צעירותו. הצעתו לירות על יהודים הינה הסתה פרועה וטוב שימהר ויחזור בו מדבריו. ירי על אזרחים לא חמושים, גם אם פשעו, הוא הפקרות בוטה ואסורה. על כוחות הביטחון לפעול למיצוי החוק, לתפוס את האשמים ולהעמידם לדין".

 

הג'יפ של הסמח"ט שנפגע אתמול (צילום: יואב זיתון) (צילום: יואב זיתון)
הג'יפ של הסמח"ט שנפגע אתמול(צילום: יואב זיתון)

 

יו"ר מועצת יש"ע, דני דיין, טען כי אנשי שמאל שונים, ובהם שרי ביטחון בפנסיה ומועמדים נצחיים לראשות הממשלה, משתמשים בציניות ובנבזות באירועים האלימים של הימים האחרונים כדי לנהל מסע הסתה פוליטי מכוער נגד ההתיישבות ביש"ע. "קשה להשתחרר מן הרושם שרבים מהם מתעניינים בשלומו של מח"ט אפרים כבשלג דאשתקד, וכל רצונם הוא להכות במתנחלים - פוליטית, תדמיתית ואולי גם פיזית". לדבריו, "נמשיך להילחם בנחישות באלימות אך גם בשמאל הצבוע שכל מטרתו להחריב את מה שנבנה ביהודה ושומרון".

 

ראש המועצה האזורית שומרון, גרשון מסיקה, משוכנע שאף נער מיהודה ושומרון לא זרק אבן על המח״ט. "לא זו דרכנו", אמר והוסיף: "פוליטיקאים ומספר אנשי תקשורת מנהלים מסע הסתה פרוע וצבוע. לא זכור לי מסע כזה נגד אנרכיסטים ופעילי שמאל קיצוני שמשליכים אבנים ובלוקים על חיילי וקציני צה״ל בבילעין, בדיר ניזאם ובנעלין".  

 

ח"כ זבולון אורלב (מפד"ל), התריע כי "בן-אליעזר איבד עשתונות ושיקול דעת. אני מצפה ממי ששימש כשר ביטחון לשמור על קור רוח ולא להוסיף שמן למדורה".

 

יעקב כץ , יו"ר האיחוד הלאומי, מיהר להציע לבן אליעזר: "למה רק בנערי הגבעות? אני מכיר את המפקד בן אליעזר מהעבר כצלף מעולה, לכן באותה הזדמנות, שיוציא להורג בירייה את 400 אלף מתנחלי יו"ש, את 275 אלף מתנחלי מזרח ירושלים ואת 25 אלף מתנחלי רמת הגולן. כך יוכל פעם אחת ולתמיד להיפטר מהמתנחלים, מהדתיים ומכל שנואי נפשו״.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פגיעה בג'יפ הסמח"ט
צילום: יואב זיתון
בן אליעזר. חבל שלא הגיבו
צילום: אוהד צויגנברג
אלדד. דמם של המתנחלים הותר
צילום: גיל יוחנן
אורלב. לשמור על קור רוח
צילום: גיל יוחנן
מומלצים