שתף קטע נבחר

חרדים לטיבי במסגד: איפה היית לפני 50 שנה?

חבר הכנסת גינה את ניסיון הצתת המסגד בירושלים: "שתיקת הממשלה מול הטרור היהודי תוביל לשריפת כל חלקה טובה". חרדים מחו נגדו: היית מתנהג כך גם אם היו מציתים בית כנסת?

הצתת המסגד  הנטוש ברחוב שטראוס בירושלים ממשיכה להבעיר את השטח: חבר הכנסת אחמד טיבי הגיע היום (ד') למקום וקרא לשפץ את המקום ולהופכו למקום תפילה למוסלמים. דבריו נתקלו בתגובה חריפה של חרדים ששהו במקום ואמרו לו: "איפה היית לפני 50 שנה? למה לא עשית כלום? אם היו מציתים אז בית כנסת, היית מתנהג כמו שהתנהגת היום?". 

 

הסערה מימין בערוץ החדשות של ynet:

 

טיבי הפנה אצבע מאשימה לכיוון ממשלת ישראל, וטען כי היד הרכה שמופעלת כלפי הטרור היהודי עלולה להוביל למלחמת דתות. "המעשה הזה מקומם. אנו כועסים מאוד ורואים בממשלה אחראית להמשך ההידרדרות והפגיעה במסגדים", תקף טיבי.

 

"אם הממשלה לא תעצור את הכנופיה הטרוריסטית הזאת, האש תאכל כל חלקה טובה וזה עלול להוביל למלחמת דת", הוסיף חבר הכנסת מרע"מ-תע"ל. "ראינו אנשים שיש להם קשר 'לתג מחיר' ולא נעצרו, למרות שהם מוכרים למשטרה. זהו מסר שהגזענות והפאשיזם הפכו להיות זרם מרכזי בחברה הישראלית. ישנה הסכמה ושתיקה מול פשעים נגד הפלסטינים או פגיעה במסגדים, ורק אתמול הממשלה התעוררה כי חייליה נפגעו".

 

חברי הכנסת טיבי וברכה, היום במסגד. מאשימים את הממשלה (צילום: חסן שעלאן) (צילום: חסן שעלאן)
חברי הכנסת טיבי וברכה, היום במסגד. מאשימים את הממשלה(צילום: חסן שעלאן)

 

במקום נכח גם חבר הכנסת טאלב א-סאנע שאמר כי מטרת המציתים הייתה לגרום למלחמה. "מי שעשה את המעשה הזה הוא אדם שאין לו אלוהים וערכים, הוא אויב האסלאם והיהדות", אמר.

"זה מעשה פשע וצריך לראות בזה מעשה טרור. האחריות של הממשלה היא להגן על המקומות הקדושים. מי שניסה לשרוף את המסגד רוצה לגרום למלחמה באזור הזה ושתיקת הממשלה נותנת לו את האור הירוק. אני קורא לממשלה לפעול ביד קשה נגד הפושעים האלה שקוראים להם 'תג מחיר' ולא רק הם. לצערי, יש גם רבנים שמזינים אותם אידיאולוגית".

 

חבר הכנסת מוחמד ברכה אמר ל-ynet: "אני מאשים את ראש הממשלה בעצמו על 'תג מחיר' וההשתוללות, וזה עוד אחרי הגשת הצעת חוק שתאסור קריאות המואזין במסגדים. הדברים האלה מתורגמים לאש שבוערת במסגד. הממשלה לא יכולה לנקות את ידיה כי היא נותנת אור ירוק למעשים כאלו". 

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הכתובות במסגד. עוררו כעס
צילום: גיל יוחנן
המסגד מבפנים. נטוש כבר שנים
צילום: עומרי אפרים
טיבי והרב יעקב לוי. מזועזעים
צילום: חסן שעלאן
מומלצים